Koronawirus w Polsce (na żywo)

4575

Koronawirus w Polsce (Poniedziałek, 25.05.2020)

1193 nowych zakażonych

Ministerstwo Zdrowia informuje o 193 nowych zakażonych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 69 osób z woj. śląskiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 22 osób z woj. dolnośląskiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. opolskiego.

Zmarło kolejnych 11 osób zakażonych: 66-letni mężczyzna w Bydgoszczy, 85-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta w Bolesławcu, 91-letnia kobieta, 85-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna, 99-letnia kobieta i 81-letnia kobieta w Warszawie, 87-letni mężczyzna w Siedlcach, 65-letni mężczyzna w Gliwicach i 94-letnia kobieta w Poznaniu.

Ministerstwo informuje, że z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym zostają one odjęte z wykazu woj. zachodniopomorskiego.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 21631, z czego 1007 osób zmarło.

2148 nowych przypadków zakażenia

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 148 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 89 osób z woj. ślaskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 1 osoby z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Ministerstwo informuje, że ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań, zostają one odjęte z wykazuj woj. wielkopolskiego.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 21440, z czego 996 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]