Koronawirus w Polsce (na żywo)

13383

Koronawirus w Polsce (Środa, 18.03.2020)

1Kolejne 36 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki to: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. śląskiego, 2 osoby z woj. dolnośląskiego, 1 osoba z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. opolskiego.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 287, w tym 5 ofiar śmiertelnych.

25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 5 potwierdzonych przypadkach wystąpienia koronawirusa w Polsce. Obejmują one: 2 osoby z woj. podkarpackiego, 1 osobę z woj. lubuskiego, 1 osobę z woj. małopolskiego i 1 osobę z woj. podlaskiego.

W sumie w Polsce liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 251, w tym 5 osób zmarło.

3Egzaminy ósmoklasisty i maturalne pod znakiem zapytania

W środę na antenie Polskiego Radia 24, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolnik przekazał informację, że jeśli zawieszenie zajęć w szkołach potrwa dłużej niż do świąt, trzeba będzie przesunąć egzaminy. Zapewnił, że pod względem technicznym nie jest to trudna kwestia do zorganizowania. Natomiast jeśli wraz ze świętami przerwa ta się skończy nie będzie takiej konieczności.

4Tarcza Antykryzysowa

Podczas środowej konferencji prasowej zwołanej po Radzie Gabinetowej, Premier Mateusz Morawiecki i Prezydent Andrzej Duda ogłosili specjalny plan pomocowy dla przedsiębiorców, pracowników firm, branż dotkniętych kryzysem spowodowanym przez koronawirus, a także polskiej gospodarki.

Prezydent i Premier poinformowali, że pakiet już powstał, a w najbliższym czasie będzie przekładany na projekty ustaw i wprowadzany. Andrzej Duda zaznaczył, że w ramach tarczy antykryzysowej wprowadzone zostanie odroczenie płatności ZUS, specjalny system wypłaty wynagrodzeń, system pożyczek i kredytów. Będzie to największy w skali pakiet społeczny w Polsce, który ochronić ma miejsca pracy i przedsiębiorstwa. Jak zaznaczył Premier Mateusz Morawiecki, pakiet ten obejmie 5 części: bezpieczeństwo pracowników, finanse przedsiębiorstw, ochronę zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego oraz program inwestycji publicznych, a szacunkowa wartość tego pakietu to 212 mld zł.

5KGHM rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji

W środę KGHM Polska Miedź poinformował o rozpoczęciu produkcji płynu do dezynfekcji rąk w wariancie podstawowym i wzmocnionym H2O2. Płyn ma być dostarczony do szpitali, urzędów i firm.

6Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 8 przypadkach koronawirusa w Polsce, które zostały potwierdzone testami laboratoryjnymi. Są to 4 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego, 1 osoba z woj. podkarpackiego, 1 osoba z woj. świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 246, w tym 5 osób zmarło.

7Otwarcie kolejnych przejść granicznych dla upłynnienia ruchu

Jak informuje Wprost, podczas spotkania prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zadecydowano o otwarciu kolejnych przejść granicznych i zmianie charakteru kilku już działających. Działanie to ma na celu upłynnienie ruchu na przejściach granicznych i rozładowanie powstałych korków.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments