Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Czwartek, 19.03.2020)

1Koronawirus w Polsce – to już 355 przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone testami laboratoryjnymi nowe przypadki to: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 1 osoba z woj. wielkopolskiego, 1 osoba z woj. podkarpackiego, 1 osoba z woj. małopolskiego, 1 osoba z woj. dolnośląskiego i 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego.

Natomiast z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, 1 osoba z Białegostoku i 1 osoba z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

W związku z tym, łącznie zakażonych koronawirusem w Polsce jest 355 osób, z czego 5 osób zmarło.

2Kolejne 20 przypadków zakażenia koronawirusem

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, po przeprowadzonych testach liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 325 osób. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce to: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osoby z woj. podkarpackiego, 1 osoba z woj. lubuskiego i 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego.

3Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem premiera i prezydenta, Andrzej Duda zapowiedział stworzenie specjalnej aplikacji na smartfony dla osób przebywających na kwarantannie.

4Skrócone czasy oczekiwania na wjazd do Polski

Straż Graniczna poinformowała, że udało się już skrócić czas oczekiwania na przejściach granicznych. W tym momencie na przekroczenie granicy z Niemcami trzeba czekać:

   • 6 godzin na przejściach: Jędrzychowice, Świecko
   • 15 godzin: Olszyna
   • 8 godzin: Kołbaskowo
   • 10 godzin: Gubin
   • 2,5 godziny: Słubice
   • 4 godziny: Kostrzyn nad Odrą
   • przekraczanie granicy na bieżąco: Zgorzelec, Krajnik Dolny, Świnoujscie-Garz.

518 nowych przypadków – liczba zakażonych przekracza 300

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o kolejnych 18 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Potwierdzone wynikiem testów laboratoryjnych przypadki to: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoba z woj. opolskiego, 1 osoba z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoba z woj. świętokrzyskiego.

W sumie w Polsce zakażonych koronawirusem jest 305 osób, w tym 5 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments