Koronawirus w Polsce (na żywo)

16608

Koronawirus w Polsce (Poniedziałek, 23.03.2020)

157 nowych przypadków koronawirusa

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pozytywne testy laboratoryjne wykazały kolejne 57 zakażeń koronawirusem w Polsce. Dotyczą one: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 749 osób, w ty 8 ofiar śmiertelnych.

2Nowe 8 przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych 8 przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Są to: 2 osoby z woj. dolnośląskiego, 2 osoby z woj. łódzkiego, 2 osoby z woj. zachodniopomorskiego, 1 osoba z woj. lubelskiego i 1 osoba z woj. podkarpackiego.

Łącznie zakażonych koronawirusem w Polsce jest 692 osoby, z czego 8 osób zmarło.

3Warszawskie Targi Książki 2020 odwołane

Jak podaje Wprost, Warszawskie Targi Książki 2020, które miały odbyć się w dniach 21-24 maja 2020 zostały odwołane.

4Kolejne potwierdzone przypadki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 36 przypadkach zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik testów pojawił się u: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego i 3 osób z woj. łódzkiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnej ofierze śmiertelnej. W szpitalu w Tychach zmarł 83-letni mężczyzna. Miał on choroby współistniejące.

Ponadto jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń, dlatego, że zarówno służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego, jak i dolnośląskiego uwzględniły ją w raportach, stąd została zdublowana – informuje ministerstwo.

W sumie zakażone koronawirusem są w Polsce 684 osoby, w tym 8 osób zmarło.

5Zamknięcie dwóch oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Jak podaje RMF24.pl od dziś zamknięte są dwa kolejne oddziały krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2. To nefrologia i dializoterapia oraz angiologia. Powodem jest stwierdzenie zakażenia koronawirusem u pacjenta i pracownika.

6Liczba zakażonych w Polsce ciągle rośnie

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w Polsce potwierdzono kolejnych 15 przypadków zakażenia koronawirusem. Testy laboratoryjne pozytywny wynik wykazały u: 8 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

W sumie liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 649, w tym 7 ofiar śmiertelnych.

7Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Jak informuje Wprost, w dniu dzisiejszym o godzinie 12:00 w formie wideokonferencji ma rozpocząć się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po zakończeniu posiedzenia planowana jest wypowiedź prezydenta.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments