Koronawirus w Polsce (na żywo)

7337

Koronawirus w Polsce (Środa, 1.04.2020)

1134 nowe przypadki zakażenia

Zgodnie z informacją wydaną przez Ministerstwo Zdrowia, mamy 134 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Pozytywny wynik testu wyszedł u: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ponadto, zmarło kolejnych 7 osób zakażonych. To: 75-letnia kobieta przebywająca w szpitalu w Zgierzu, kobieta w wieku 80 lat oraz mężczyźni w wieku 77 i 94 lata ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Radomiu.

Łącznie zakażonych w Polsce jest 2554 osób, z czego 43 osoby zmarły.

273 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 73 osobach zakażonych koronawirusem. Pozytywny wynik testów laboratoryjnych wyszedł u: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego i 2 osób z woj. pomorskiego.

W szpitalu w Tychach zmarła natomiast kolejna osoba zakażona koronawirusem. Był to 51-letni mężczyzna.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2420, w tym 36 osób zmarło.

3Nowe przypadki i ofiary śmiertelne koronawirusa

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, pozytywny wynik testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa wykazano u kolejnych 36 osób w Polsce. Zakażenia te dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 1 osoby z woj. świętokrzyskiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie, jak informuje Ministerstwo, są dwie nowe ofiary śmiertelne koronawirusa. To 83-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2347, z czego 35 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]