Kredyty i pożyczki: Na co musisz uważać? Odpowiada Ilona Nowak z Money Point [VIDEO]

3432

Kredyty i pożyczki pozwalają nam na zakup upragnionych przez nas rzeczy. Jest jednak jeszcze pewne kwestia, o której zapominamy: mogą być też pułapką! O co chodzi? Wielu z nas jest mamionych ofertami pożyczek, bądź kredytów. Wystarczy włączyć radio, bądź telewizję i już jesteśmy zasypywanymi ofertami różnych firm i banków. I tu czai się zagrożenie…

By móc zrozumieć, czy dany produkt jest dla nas odpowiedni, musimy przede wszystkim wiedzieć, jaka jest różnica między pożyczką a kredytem. To podstawa! Ilona Nowak, ekspert z firmy Money Point, opowiedziała nam nie tylko o tej elementarnej  różnicy, ale także wyjaśniła, na co należy zwrócić szczególną uwagę, kiedy w końcu któraś z tych ofert kredytowych lub pożyczkowych nas skusi. Czy dany produkt jest opłacalny? Co różni kredyt od pożyczki? Jak nie przepłacić? Czy pożyczka jest więcej oprocentowana? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w filmie, które prezentujemy poniżej.

Kredyt a pożyczka

Te pojęcia są używane zamiennie – powiedziała nam o kredycie i pożyczce Ilona Nowak. Tłumaczyła, że kredytu mogą udzielić banki, z kolei pożyczek mogą użyczać nam… niemal wszyscy – osoby prywatne, spółki, itd. Te drugie są też zazwyczaj udzielane na krótki okres, zaś kredyty na dłużej.

Do tego działalność na rynku kredytów reguluje stosowna ustawa.

Koszty chwilówek

Ekspertka dodaje też w rozmowie z nami, na co zwrócić uwagę przy analizie kosztów związanych z pożyczkami. Okazuje się, że mówimy tu o imponującej serii prowizji czy ubezpieczeń.

Powinniśmy dokładnie sprawdzić umowę i sprawdzić, czy koszty faktycznie są takie, jakie są nakazane przez nowelizację ustawy – dowiadujemy się od Nowak. W prosty sposób odpowiedzi na takie pytania udzielą nam kalkulatory, które są ogólno dostępne w sieci.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, przy tzw. chwilówce warto przede wszystkim pamiętać o tym, by spłacić ją w terminie. Dlaczego? Powodem są opłaty karne, stosowane względem nierzetelnych osób.

Pozostałe wywiady w Iloną Nowak znajdziesz tutaj i tutaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments