Kredyt hipoteczny w 2020 roku. O czym nie możesz zapomnieć?

502

Kredyt hipoteczny to rozwiązanie dla rodzin i osób, które nie mają wystarczających środków, a chcą nabyć swoją nieruchomość. Mimo tego, że kredyty hipoteczne dostępne są na polskim rynku od lat, to przepisy prawa często się zmieniają, co może powodować wiele nieprzewidzianych komplikacji…

Kredyt hipoteczny – na co zwracać uwagę?

Kto z nas nie marzy (czy marzył) o własnym M. Nawet jeśli już takowe posiadamy, mieszkanie czy dom to świetna lokata kapitału czy aktywo, które może służyć nam do generowania niemal biernego dochodu. Jeśli więc mamy zdolność kredytową, aż żal nie skorzystać i nie dokonać takiej inwestycji. Zwłaszcza teraz, czyli w okresie nadal dość dobrej koniunktury.

Nic prostszego – pozostaje tylko poszukać mieszkania, spisać umowę przedwstępną, wpłacić zaliczkę, a potem już tylko pójść do banku po kredyt… No właśnie, nie do końca. A konkretniej, ta droga wcale nie musi być usłana różami. Czekają na nas liczne pułapki.

Ubiegając się o kredyt hipoteczny musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty, zarówno te, które przyjdzie nam zapłacić na początku, jak również te zawarte w miesięcznych ratach. To pierwsza sprawa. Tu przydaje się już ekspert.

Doradca finansowy

Hipoteka to poważna decyzja w naszym życiu. To ważne, aby mieć świadomość wszelkich pułapek w kwestii hipoteki, gdyż bardzo często wiążemy się kredytem z bankiem nawet na 30 lat. Tak długi okres kredytowania powinien nas skłonić do tego, aby dokładnie przejrzeć warunki kredytu i postarać się, by nasza zdolność kredytowa była odpowiednia do tego, aby warunki, które oferuje doradca finansowy na nasz kredyt mieszkaniowy były optymalne.

O pomoc poprosiliśmy Ilonę Nowak z Money Point. Jej firma to „nowoczesna i ciesząca się zaufaniem firma doradztwa finansowego. Swoją pozycję zawdzięczamy połączeniu wieloletniego doświadczenia z indywidualnym podejściem do potrzeb naszych klientów.”

Z kolei szerzej o tym, dlaczego warto skorzystać z pomocy ekspertów na tym rynku przeczytacie i posłuchacie w tym miejscu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments