Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Piątek, 20.03.2020)

1Kolejne osoby zarażone koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 14 przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdzono pozytywnymi wynikami testów. Potwierdzone przypadki to: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osoby z woj. śląskiego, 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoba z woj. małopolskiego.

Łącznie w Polsce zakażonych koronawirusem jest 425 osób, z czego 5 osób zmarło.

2Orędzie Prezydenta Andrzeja Dudy

Podczas wygłoszonego orędzia, Prezydent Andrzej Duda podziękował  przedstawicielom służb zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa w Polsce. Zaapelował także do rodaków o zachowanie jeszcze większej dyscypliny i nie narażanie życia własnego i innych.

Prezydent poinformował także o zwołaniu Rady Gabinetowej, której obrady mają odbyć się w poniedziałek. Na obradach ma zostać przedyskutowany projekt rządowej ustawy określanej jako „tarcza antykryzysowa”.

3Przedłużenie zawieszenia pracy szkół

Na konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki i Minister Edukacji Dariusz Piontkowski poinformowali o przedłużeniu zawieszenia pracy szkół aż do Wielkanocy.

W związki z tym dłużej będą też obowiązywały urlopy opiekuńcze dla rodziców. Natomiast zgodnie z rozporządzeniem od 25 marca wprowadzony zostanie obowiązek realizowania podstaw programowych, co oznacza, że nauczyciele e-learningowo mają prowadzić bardziej systematyczne nauczanie i wystawiać oceny.

4Stan epidemii w Polsce

Na konferencji prasowej Minister Zdrowia poinformował o podpisaniu rozporządzenia o stanie epidemii w Polsce.

5#PakietDlaStudenta

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło rozwiązania Wicepremiera Jarosława Gowina rekomendowane uczelniom w związku z koronawirusem.

#PakietDlaStudenta obejmuje:

   • możliwość ubiegania się o jednorazową zapomogę, także ze względu na utratę zarobków na skutek pandemii
   • możliwość zwolnienia studentów z opłat za miejsce w domu studenckim
   • rozważenie w indywidualnych przypadkach możliwości czasowego zawieszenia opłat za studia – zwłaszcza gdy zajęcia nie odbywają się zdalnie
   • terminowe przyznawanie i wypłacanie stypendiów i zapomóg
   • uproszczenie procedur wewnętrznych z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej

Więcej informacji na stronach: http://www.gov.pl/web/nauka oraz http://studia.gov.pl

633 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce potwierdzono kolejne 33 przypadki koronawirusa. Jest to: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osoby z woj. dolnośląskiego, 1 osoba z woj. pomorskiego, 1 osoba z woj. podlaskiego i 1 osoba woj. podkarpackiego.

W sumie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem to 411 osób. Do tej pory z tego powodu zmarło 5 osób.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był SARS-CoV-2, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

7Pacjent zero wyszedł ze szpitala

Jak podaje Wprost, mężczyzna, u którego jako pierwszego w Polsce wykryto koronawirusa, wyszedł dziś ze szpitala w Zielonej Górze i podczas rozmowy z dziennikarzami podkreślił, że ma bardzo dobre wyniki.

8Bilans zakażonych i ofiar koronawirusa w Polsce rośnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dodatkowych 11 osobach, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Nowe zakażenia dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego, 1 osoby z woj. podlaskiego, 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podało informacje, że zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. Była to 27-letnia kobieta, która w ciężkim stanie przebywała w szpitalu w Łańcucie.

W tym momencie bilans zakażonych w Polsce wynosi 378, w tym 6 osób zmarło.

912 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 12 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki to: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoba z woj. wielkopolskiego, 1 osoba z woj. śląskiego, 1 osoba z woj. świętokrzyskiego.

Łącznie do tej pory wykryto w Polsce 367 zakażeń koronawirusem, z czego 5 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments