Koronawirus w Polsce (na żywo)

4575

Koronawirus w Polsce (Piątek, 29.05.2020)

1Kolejne 192 przypadki

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 192 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 93 osób z woj. śląskiego, 33 osób z woj. mazowieckiego, 30 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 1 osoby z woj. świętokrzyskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ministerstwo informuje, że ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej zostaje ona odjęta z wykazu.

Zmarło kolejnych 8 osób zakażonych: 93-letnia kobieta w Gdańsku, 76-letni mężczyzna w Raciborzu, 94-letni mężczyzna w Kozienicach, 45-letni mężczyzna w Radomiu, 83-letni mężczyzna, 71-letni mężczyzna i 63-letnia kobieta w Warszawie oraz 83-letnia kobieta w Poznaniu.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 23155, z czego 1051 zmarło.

2Nowe przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 141 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.

Zmarło kolejnych 5 osób zakażonych: 85-letnia kobieta w Zgierzu, 65-letnia kobieta w Poznaniu, 86-letnia kobieta w Starachowicach, 51-letnia kobieta i 87-letnia kobieta w Raciborzu.

Ministerstwo informuje, że w związku z przekazanym przez WSSE Lublin raportem dotyczącym 2 błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia z dnia 27 maja zostają one odjęte ze statystyk.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 22964, z czego 1043 osoby zmarły.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]