Koronawirus w Polsce (na żywo)

7339

Koronawirus w Polsce (Środa, 6.05.2020)

193 kolejne przypadki zakażenia

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 93 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 42 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego, 1 osoby z woj. małopolskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Zmarło 11 kolejnych zakażonych osób:  63-letni mężczyzna w Raciborzu, 78-letnia kobieta w Gdańsku, 83-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna w Tychach, 40-letnia kobieta w Szczecinie, 72-letni mężczyzna w Kędzierzynie Koźlu, 61-letni mężczyzna w Raciborzu, 82-letni mężczyzna w Zawierciu, 74-letni mężczyzna w Starachowicach, 84-letni mężczyzna w Warszawie i 48-letni mężczyzna w Radomiu.

Jaj infromuje Ministerstwo Zdrowia w związku z błędnie zaraportowanym zgonem przez PSSE Siedlce, zostaje on usunięty z wykazu.

Łączna liczba osób zakażonych koronawiurusem w Polsce wynosi 14740, z czego 733 osoby zmarły.

2218 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 218 nowych przypadkach zakażenia. Dotyczą one: 145 osób z woj. śląskiego, 17 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego i 4 osób z woj. lubelskiego.

Zmarło 7 kolejnych zakażonych osób: 75-letni mężczyzna w Radomsku, 79-letnia kobieta w Łańcucie, 74-letnia kobieta, 66-letni mężczyzna, 90-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna w Poznaniu oraz 86-letnia kobieta w Gdańsku.

Ministerstwo poinformowało, że z rejestru woj. warmińsko-mazurskiego usuwa dwóch zakażonych, którzy są wykazywani przez WSSE Warszawa.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 14647, z czego 723 osoby zmarły.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]