Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Czwartek, 9.04.2020)

1234 nowe przypadki koronawirusa

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pozytywne wyniki testów laboratoryjnych potwierdziły kolejne 234 przypadki zakażenia. Są to: 110 osób z woj. mazowieckiego, 32 osoby z woj. łódzkiego, 28 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. wielkopolskiego, 12 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 4 osoby z woj. zachodniopomorskiego, 2 osoby z woj. lubelskiego, 2 osoby z woj. opolskiego, 1 osoba z woj. lubuskiego i 1 osoba z woj. pomorskiego.

Zmarło 10 kolejnych osób zakażonych koronawirusem: 78-letni mężczyzna w Grudziądzu, 77-letnia kobieta w Kędzierzynie-Koźlu, 88-letni mężczyzna w Warszawie, 69-letnia kobieta w Warszawie, 67-letnia kobieta w Warszawie, 58-letni mężczyzna w Warszawie, 73-letnia kobieta w Warszawie, 78-letnia kobieta w Bolesławcu, 72-letni mężczyzna w Bolesławcu i 58-letni mężczyzna w Bolesławcu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 5575 osób, z czego 174 osoby zmarły.

2Konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego – przedłużanie obostrzeń

Na konferencji Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu wszystkich obowiązujących obostrzeń.

Do 19 kwietnia 2020 r. obowiązują:

   • ograniczenie w przemieszczaniu się,
   • obecne zasady w poruszaniu się komunikacją publiczną i samochodami większymi niż 9-osobowe,
   • zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego,
   • limity osób uczestniczących w wydarzeniach religijnych,
   • ograniczenie w funkcjonowaniu galerii handlowych i budowlanych sklepów wielkopowierzchniowych,
   • zamknięcie kin, teatrów, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu,
   • limity osób w sklepach, na targach i poczcie,
   • zakaz korzystania z parków, lasów, plaż, bulwarów, promenad,
   • zakaz korzystania z rowerów miejskich,
   • zamknięcie restauracji, barów i kawiarni.

Do 26 kwietnia 2020 r. obowiązują:

   • zamknięcie uczelni, szkół, przedszkoli i żłobków,
   • wstrzymanie ruchu lotniczego,
   • zamknięcie międzynarodowego ruchu kolejowego,
   • panujące zasady obowiązującej kwarantanny po powrocie do kraju.

Do 3 maja 2020 r. obowiązują zamknięcie granic i obowiązkowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską. Ponadto, do odwołania obowiązuje zakaz zgromadzeń i organizowania imprez masowych.

Premier poinformował również, że terminy egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasisty zostają przesunięte nie wcześniej niż na czerwiec, a dokładne terminy podane zostaną minimum 3 tygodnie przed egzaminami.

Minister Łukasz Szumowski poinformował natomiast, że od 16 kwietnia 2020 r. obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

3Nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 136 przypadkach zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów laboratoryjnych uzyskano u: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego i 2 osób z woj. lubuskiego.

Zmarło 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: kobieta w wieku 47 lat przebywająca w szpitalu w Poznaniu, kobieta w wieku 90 lat przebywająca w szpitalu w Tychach, kobieta w wieku 35 lat przebywająca w szpitalu w Bytomiu, mężczyzna w wieku 62 lat przebywający w szpitalu w Łańcucie oraz dwaj mężczyźni z Drzewicy, jeden w wieku 81 lat, a drugi 77 lat.

Ponadto, jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w raportach WSSE zdublowany został jeden zmarły pacjent, który zostaje usunięty z rejestru osób zmarłych z powodu koronawirusa w woj. podlaskim.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 5341 osób, z czego 164 osoby zmarły.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments