Mbank

załóż firmę z mBankiem

Otwórz firmę jednym wnioskiem z kontem firmowym za 0 zł na zawsze

mBanku zajmuje czwarte miejsce na polskim rynku bankowym pod względem wartości aktywów. Co warto wiedzieć o tej instytucji? Wszystkie najważniejsze informacje na temat mBanku zostaną przedstawione poniżej.

mBank – podstawowe informacje

mBank, pierwotnie znany jako Bank Rozwoju Eksportu, został założony w 1986 roku. 13 lat później jego nazwa została zmieniona na BRE Bank. Jednak dopiero w 2000 roku, kiedy powstała marka handlowa mBank, pod którą działalność rozpoczął pierwszy wyłącznie internetowy bank detaliczny w Polsce, instytucja zyskała na popularności i zmieniła oblicze bankowości w Polsce. Z kolei, w 2013 roku instytucja oficjalnie zmieniła swoją nazwę na mBank, co podkreśliło jego nowoczesny charakter i skupienie na technologii. Obecnie mBank oferuje usługi w obszarach bankowości detalicznej, inwestycyjnej, rozwiązań dla przedsiębiorców oraz usługi bankowości prywatnej na trzech rynkach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. Co więcej, mBank nieustannie pracuje nad wprowadzaniem innowacji, aby usprawniać i upraszczać doświadczenia swoich klientów. Przykłady takich rozwiązań to wprowadzenie biometrycznego logowania, możliwość składania wniosków o kredyt za pomocą smartfona, czy rozbudowane funkcje asystenta głosowego. Głównym udziałowcem mBanku jest niemiecki Commerzbank – jeden z wiodących banków w Niemczech.

mBank – dane teleadresowe

Główna siedziba mBanku znajduje się w Warszawie, przy ulicy Prostej 18. Z bankiem można skontaktować się telefonicznie (nr 783 300 800) lub poprzez jego oficjalną stronę internetową. 

Sesje ELIXIR – mBank

Warto przypomnieć, że ELIXIR to system rozliczeń międzybankowych prowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Pozwala on na przeprowadzanie transakcji pomiędzy różnymi bankami. 

mBank, jak większość banków w Polsce, korzysta z trzech sesji ELIXIR w ciągu dnia. Aktualnie sesje ELIXIR w mBanku są przeprowadzane w dni robocze w następujących godzinach:

  • Sesja I: 5:55 – 11:15
  • Sesja II: 09:55 – 15:00
  • Sesja III: 13:25 – 18:15

Należy przy tym pamiętać, że termin realizacji zlecenia może zależeć od czasu jego złożenia. Jeżeli zlecenie przelewu zostanie złożone po godzinach sesji ELIXIR, transakcja zostanie przeprowadzona dopiero w następnej sesji.

 

Kalkulator zdolności kredytowej mBank

Podstawowe produkty i usługi oferowane przez mBank

mBank oferuje szeroki wachlarz produktów i usług finansowych dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Dla klientów indywidualnych mBank oferuje między innymi różne rodzaje kont bankowych (w tym konto mBank Intensive), kredyty hipoteczne, gotówkowe, mBank kredyt samochodowy, karty płatnicze, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne oraz rozmaite ubezpieczenia. 

Dla klientów biznesowych mBank oferuje specjalistyczne produkty, takie jak konta firmowe, kredyty dla firm, leasing, faktoring, a także różne produkty inwestycyjne i ubezpieczeniowe oraz usługi płatnicze.

mBank – kredyt gotówkowy

mBank udziela pożyczek gotówkowych w kwocie od 1000 do 300 000 złotych. Na spłatę zobowiązania mamy co najmniej trzy miesiące. Najdłuższy dostępny okres regulowania pożyczki wynosi z kolei 10 lat (120 miesięcznych rat).

Oferowana przez mBank pożyczka gotówkowa skierowana jest do stałych i nowych klientów. O kredyt gotówkowy w banku może wnioskować każdy, kto:
-Ma ukończone 18 lat
-Posiada odpowiednią zdolność kredytową
-Posiada stałe i udokumentowane źródło dochodu, które bank zaakceptuje
-Posiada polskie obywatelstwo lub potwierdzenie zamieszkania w Polsce zgodnie z prawem

Kredyt gotówkowy w promocji „Jestem eko”

Oprócz standardowego kredytu gotówkowego, w ofercie znajduje się także mBank pożyczka  w promocji “Jestem eko”. To szczególny rodzaj kredytu przyznawany na zakup produktów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Co istotne, 100% środków z tego kredytu gotówkowego musi zostać przeznaczone na produkty z poniższej listy
-Ocieplenie domu,
-Zakup i montaż instalacji odzysku ciepła, w tym rekuperatorów, gruntowych wymienników ciepła, jeśli posiadają element rekuperacji,
-Zakup i montaż klimatyzatorów z klasą elektrooszczędności co najmniej A++
-Zakup i montaż okien o niskim współczynniku przenikania ciepła
-Zakup i montaż drzwi zewnętrznych termoizolacyjnych
-Zakup i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków
-Zakup i montaż zbiorników na deszczówkę, stacji do uzdatniania wody z ujęć własnych
-Zakup magazynów energii elektrycznej, w tym elektrowni szczytowopompowych,
-Zakup i montaż pieca lub kotła zgodnego z normą unijną Ecodesign z klasą elektrooszczędności co najmniej A++ (dla klas energetycznych w skali od A+++ do D) lub co najmniej D (dla klas energetycznych w skali od A do G)
-Zakup i montaż pompy ciepła
-Zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, takich jak: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, przydomowe wiatraki, wentylacja z odzyskiem ciepła, przydomowe elektrownie wodne, urządzenia, które korzystają z biomasy, instalacje mikrokogeneracyjne
-Zakup oświetlenia LED i sterowników energooszczędnych z klasą elektrooszczędności co najmniej A++ (dla klas energetycznych w skali od A+++ do D) lub co najmniej D (dla klas energetycznych w skali od A do G)
-Zakup i montaż ekoarmatury (w szczególności: termo zawory, spłuczki dwufunkcyjne, krany z fotokomórką)
-Zakup elektronicznych systemów zarządzania energią w budynkach
-Zakup sprzętu AGD z klasą elektrooszczędności co najmniej A++ (dla klas  energetycznych w skali od A+++ do D) lub co najmniej D (dla klas energetycznych w skali od A do G)
-Zakup samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z napędem elektrycznym, zakup motocykli i skuterów z napędem elektrycznym
-Zakup i montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych
-Zakup rowerów, hulajnóg

Kredyt gotówkowy w promocji “Jestem eko” można zaciągnąć na kwotę od 6100 do 200 tysięcy złotych. Co bardzo istotne, w ramach tej oferty mBanku za pożyczkę nie jest pobierana prowizja.

Kredyt konsolidacyjny mBank

Kredyt konsolidacyjny to specjalny produkt finansowy przeznaczony do spłaty innych zobowiązań finansowych. Dzięki niemu, klient może połączyć kilka różnych kredytów lub pożyczek w jedno zobowiązanie, co ułatwia zarządzanie długiem i może prowadzić do obniżenia miesięcznej raty.

mBank w swojej ofercie posiada kredyt konsolidacyjny, która umożliwia konsolidację zobowiązań nie tylko z mBanku, ale także z innych instytucji finansowych. Dzięki temu, klienci banku mają możliwość zredukowania liczby swoich zobowiązań do jednej, łatwiej zarządzalnej raty.

Kredyt konsolidacyjny mBank jest udzielany w kwocie do 135 tysięcy złotych. Okres spłaty takiej pożyczki może natomiast wynosić od 3 miesięcy do 10 lat.

mBank – kredyt hipoteczny

W ofercie mBanku trzy produkty hipoteczne: Kredyt hipoteczny, Ekokredyt hipoteczny i Pożyczka hipoteczna. Największą popularnością cieszy się pierwszy z nich.

To oferta skierowana do osób prywatnych pragnących sfinansować zakup mieszkania, działki lub budowę wymarzonego domu. Czym dokładnie się ona charakteryzuje?

Po pierwsze, mBank kredyt hipoteczny dostępny jest z niskim wkładem własnym na poziomie 10% wartości nieruchomości. Po drugie, kredyt posiada elastyczny okres spłaty od 1 roku do nawet 35 lat, co pozwala na dopasowanie warunków spłaty do indywidualnych potrzeb klienta. 

Po trzecie, kredyt ten oprocentowany jest według stopy zmiennej lub stałej przez 5 lat. Warto również dodać, że mBank jest skłonny udzielić kredytu hipotecznego na opisanych warunkach maksymalnie na kwotę 2 milionów złotych. Minimalna kwota zobowiązania wynosi zaś 100 tysięcy PLN. 

Ponadto, prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego przez mBank obecnie wynosi 0%.

mBank – kredyt odnawialny

mBank oferuje również taki produkt finansowy, jak kredyt odnawialny. Stanowi on dodatkową kwotę, która powiększa saldo naszego konta bankowego o gotówkę, z której możemy korzystać, jak i kiedy tylko chcemy. 
Oznacza to, że kwota kredytu może być wielokrotnie wykorzystywana i spłacana, a następnie ponownie wykorzystywana do wysokości ustalonego limitu. mBank kredyt odnawialny stanowi więc pewnego rodzaju „poduszkę finansową”, która umożliwia nam dokonywanie transakcji nawet po wykorzystaniu własnych środków.

Jest to więc koło ratunkowe albo wsparcie finansowe w sytuacji, kiedy skończą się nam nasze pieniądze. Minimalna kwota kredytu odnawialnego w mBanku to 500 złotych, a maksymalnie możemy starać się nawet o 150 tysięcy PLN. Co więcej, aktualnie za udzielenie kredytu odnawialnego mBank nie pobiera prowizji.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z kredytu odnawialnego wiąże się z odsetkami, które są naliczane od dnia korzystania z kredytu. Oznacza to, że im szybciej spłacimy wykorzystane środki, tym mniej odsetek zapłacimy.

mBank – kalkulator kredytowy

Przed przystąpieniem do wnioskowania o kredyt zawsze warto skorzystać z pomocnych rozwiązań – takich jak specjalny kalkulator kredytowy mBank. To naprawdę proste w obsłudze narzędzie, które po wskazaniu kilku danych prezentuje nam wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zobowiązania.

mBank – kalkulator hipoteczny

Kalkulator kredytu hipotecznego mBank jest bardzo użytecznym narzędziem pozwalającym w szybki i prosty sposób oszacować koszty kredytu hipotecznego zaciągniętego w mBanku, które służyć ma sfinansowaniu zakupu wymarzonej nieruchomości. 

Kredytobiorcy korzystają z tego rozwiązania przede wszystkim na wczesnym etapie analizy, ponieważ pozwala im ona odpowiedzieć na pytanie na jaką nieruchomość ich stać, gdy planują zaciągnąć kredyt w mBanku.

Zanim zdecydujemy się wnioskować o kredyt hipoteczny, powinniśmy bowiem wiedzieć, jaka kwota kredytu wchodzi w grę i czy będziemy w stanie podołać spłacie rat kredytu hipotecznego. Na te pytania odpowiedź da nam właśnie mBank kredyt hipoteczny kalkulator.

mBank kredyt gotówkowy – kalkulator

Kalkulator kredytu gotówkowego w mBanku to z kolei łatwe w obsłudze i bezpłatne narzędzie, które po wskazaniu oczekiwanej kwoty kredytu gotówkowego i okresu zobowiązania przedstawia informacje na temat symulowanej wysokości raty, oprocentowania kredytu, jego kosztu, RRSO oraz tego, jaka będzie całkowita kwota do zapłaty.

mBank – zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to po prostu ocena zdolności potencjalnego kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w określonym czasie. To właśnie na podstawie oceny zdolności kredytowej bank decyduje, czy udzieli kredytu, a także jakie będą jego warunki.

W procesie oceny zdolności kredytowej, bank bierze pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim analizuje dochody kredytobiorcy, czyli jego wynagrodzenie za pracę, ale także inne źródła dochodów, takie jak renty, emerytury czy dochody z najmu.

Ponadto, bank bierze pod uwagę obciążenia finansowe kredytobiorcy – czyli inne zobowiązania, które ma do spłacenia, takie jak choćby karta kredytowa, dodatkowe kredyty i pożyczki czy nawet alimenty.

Kolejnym istotnym elementem oceny zdolności kredytowej jest historia kredytowa. Bank sprawdza, czy kredytobiorca terminowo spłacał swoje poprzednie zobowiązania, a informacje na ten temat znajduje w bazach danych – w tym przede wszystkim w Biurze Informacji Kredytowej.

Zdolność kredytowa to również zdolność do obsługi kredytu, czyli spłaty zarówno kapitału, jak i odsetek. Banki zazwyczaj stosują różne normy, które określają, jaki procent dochodów kredytobiorcy może być przeznaczony na spłatę kredytu, tak aby nie narażać go na problemy finansowe.

Kalkulator zdolności kredytowej mBank to z kolei pomocne narzędzie, które pozwala nam szybko ocenić, jaką kwotę możemy pożyczyć od banku na podstawie naszej zdolności kredytowej. 

Wprowadzając informacje, takie jak nasze dochody, wydatki, zobowiązania finansowe i preferowany okres spłaty, kalkulator wylicza szacunkową kwotę kredytu, jaką możemy zaciągnąć w mBanku.