Koronawirus w Polsce (na żywo)

13383

Koronawirus w Polsce (Sobota, 21.03.2020)

1Nowe 44 przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 44 nowych przypadkach zakażenia, które potwierdzono pozytywnym wynikiem testów. Potwierdzone przypadki to: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 1 osoba z woj. lubelskiego i 1 osoba z woj. świętokrzyskiego.

W sumie liczba zakażonych w Polsce to 536 osób, z czego 5 osób zmarło.

2Liczba zarażony koronawirusem w Polsce wzrosła o kolejne 40 osób

Ministerstwo Zdrowia wydało informację o kolejnych 40 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Pozytywne wyniki testów laboratoryjnych dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Oznacza to, że liczba zakażonych osób w Polsce wynosi 492, w tym 5 osób zmarło.

3Wielkanoc 2020 – zmiany z powodu koronawirusa

Tegoroczna Wielkanoc nie będzie taka sama. Prezydium Episkopatu Polski ze względu na stan epidemii wydało wskazania dotyczące Świąt Wielkanocnych. Zalecenia obejmują m.in.: zawężenie uczestników Mszy Świętej Krzyżma w Wielki Czwartek do najbliższych współpracowników biskupa oraz opuszczenie obrzędu obmywania nóg, czy nie organizowanie tradycyjnego święcenia pokarmów. Jednocześnie informują, że kościoły nie będą zamknięte.

4Konferencja Prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent na konferencji poinformował, że podczas spotkania z Premierem i Prezesem ZUS dyskutowali nad zmianami w projekcie.

Prezydent uznał, iż wprowadzenie zwolnienia, gdy przez trzy miesiące będzie można nie płacić składek na ZUS, i nie trzeba będzie później tych składek płacić, musi być do ustawy wpisane, żeby była gwarancja, że ten koszt nie będzie później obciążał mikroprzedsiębiorców zatrudniających do dziewięciu osób. Zwolnienie to dotyczyć będzie mikroprzedsiębiorców, których przychody spadły o więcej niż 50% w stosunku do lutego.

Ponadto, dla wszystkich firm, które utrzymają miejsca pracy, państwo dopłaci do pensji pracowników do 40% średniego wynagrodzenia.

Te rozwiązania mają kosztować około 13 mld złotych miesięcznie.

5Kolejne 13 przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdzono pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podlaskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego, 1 osoby z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie zakażonych w Polsce jest 452 osoby, w tym 5 ofiar śmiertelnych.

6Wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce

Pierwszy dzień wiosny nie rozpoczął się dla Polski dobrymi informacjami. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 14 przypadkach potwierdzonych koronawirusem w Polsce. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki to: 4 osoby z woj. wielkopolskiego, 3 osoby z woj. śląskiego, 3 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoba z woj. pomorskiego, 1 osoba z woj. lubelskiego, 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoba z woj. kujawsko-pomorskiego.

Liczba zakażonych w Polsce wynosi w sumie 439, z czego 5 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments