Koronawirus w Polsce (na żywo)

13383

Koronawirus w Polsce (Niedziela, 29.03.2020)

191 nowych przypadków zakażenia

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są to: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osoby z woj. lubelskiego, 4 osoby z woj. pomorskiego, 1 osoba z woj. podlaskiego, 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoba z woj. świętokrzyskiego.

Dodatkowo Ministerstwo podało informację o kolejnych dwóch osobach, które zmarły w wyniku koronawirusa. To 72-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Tychach oraz 89-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Myślenicach, którzy mieli także choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1862, z czego 22 osoby zmarły.

2Liczba przypadków wzrosła o 54 osoby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Pozytywne wyniki testów dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i 2 osób z woj. lubelskiego.

Ministerstwo poinformowało także o śmierci kolejnej osoby z powodu koronawirusa. Był to 82-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał w szpitalu w Raciborzu i miał współistniejące choroby.

Suma zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1771, z czego 20 osób zmarło.

379 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, mamy 79 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Są to: 22 osoby z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego, 2 osoby z woj. zachodniopomorskiego, 1 osoba z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. podlaskiego.

Ponadto, w szpitalu w Bytomiu zmarł 75-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który przebywał tam w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 1717 osób, z czego 19 zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments