Koronawirus w Polsce (na żywo)

8254

Koronawirus w Polsce (Wtorek, 14.04.2020)

1153 nowe przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 153 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 41 osób z woj. śląskiego, 27 osób z woj. mazowieckiego, 19 osób z woj. opolskiego, 16 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Zmarło kolejnych 12 osób z powodu koronawirusa w Polsce. To: 98-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu, 86-letnia kobieta zmarła w Tychach, 70-letni mężczyzna zmarły w Grudziądzu, 73-letnia i 82-letnia kobieta zmarłe w Poznaniu, 42-letni mężczyzna, 81-letni mężczyzna i 82-letnia kobieta, którzy zmarli w Radomiu, 94-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna zmarli w Warszawie oraz 83-letni mężczyzna, który zmarł w miejscowości Rusiec.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 7202, z czego 263 osoby zmarły.

2117 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy kolejnych 117 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 28 osób z woj. wielkopolskiego, 23 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. małopolskiego, 16 osób z woj. opolskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Zmarło 6 kolejnych osób zakażonych. To: 69-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach, 64-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, 75-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, 82-letni mężczyzna, który zmarł w Poznaniu, 60-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu.

Ministerstwo informuje, że w związku ze zdublowaniem w komunikatach, które podawane były wcześniej 1 osoby z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego zostają one odjęte od ogólnej liczby osób zakażonych.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 7049, z czego 251 zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]