Koronawirus w Polsce (na żywo)

8263

Koronawirus w Polsce (Sobota, 18.04.2020)

1Kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 179 nowych osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 53 osób z woj. mazowieckiego, 33 osób z woj. łódzkiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego i 1 osoby z woj. pomorskiego.

Zmarło kolejnych 9 osób zakażonych: 59-letni mężczyzna w Grudziądzu, 84-letnia kobieta, 81-letnia kobieta, 59-letni mężczyzna, 89-letnia kobieta i 74-letnia kobieta w Warszawie, 83-letnia kobieta w Radomiu, 89-letnia kobieta w Zwoleniu i 85-letnia kobieta w Tychach.

Ministerstwo poinformowało też, że w związku ze zdublowaniem przez WSSE Opole jednego zgonu, został on usunięty z wykazu.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 8742, z czego 347 osób zmarło.

2184 nowe przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 184 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą one: 43 osób z woj. dolnośląskiego, 35 osób z woj. śląskiego, 21 osób z woj. pomorskiego, 21 osób z woj. podlaskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 13 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. lubelskiego i 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Zmarło 7 kolejnych osób: 83-letni mężczyzna w Zgierzu, 70-letni mężczyzna w Kaliszu, 84-letni mężczyzna w Bydgoszczy, 74-letnia kobieta w Grudziądzu, 80-letni kobieta w Drzewicy, 84-letnia kobieta w Kędzierzynie Koźlu i 86-letni mężczyzna w Bytomiu.

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 8563 osoby, z czego 339 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]