Credit Agricole

Kalkulator kredytowy Credit Agricole

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego, działalność w Polsce prowadzi 30 banków komercyjnych. Co istotne, nie wszystkie z nich należą do Skarbu Państwa.

Tak jest choćby w przypadku Credit Agricole Bank Polska, który aktualnie zajmuje szóste miejsce na polskim rynku bankowym pod względem wartości aktywów. Co warto wiedzieć o tej instytucji? Wszystkie najważniejsze informacje na temat Credit Agricole zostaną przedstawione poniżej:

Credit Agricole – co to za bank?

Credit Agricole Bank Polska stanowi część jednej z największych i najstarszych instytucji finansowych na świecie – Grupy Credit Agricole, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2001 roku, kiedy to przejęła Lukas Bank Świętokrzyski i dokonała zmiany jego nazwy na Lukas Bank.

Zakup ten był częścią strategii ekspansji Grupy Credit Agricole na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Lukas Bank, należąc do Credit Agricole, mógł więc korzystać z doświadczenia, wiedzy i stabilności międzynarodowej grupy, co miało kluczowe znaczenie dla jego rozwoju.

23 września 2011 roku dokonano rebrandingu nazwy banku z Lukas Bank na Credit Agricole Bank Polska. Od tamtej pory Credit Agricole Bank Polska dynamicznie się rozwija, zyskując zaufanie szerokiej grupy klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Credit Agricole – adres

Główna siedziba Credit Agricole Bank Polska znajduje się we Wrocławiu, przy ulicy Legnickiej 48. Z bankiem można skontaktować się telefonicznie (nr 71 35 49 009) lub poprzez czat z doradcą dostępny na www.credit-agricole.pl/kontakt. Witryna banku oferuje również możliwość wideorozmowy z konsultantem.

Sesje ELIXIR – Credit Agricole

Warto przypomnieć, że ELIXIR to system rozliczeń międzybankowych prowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Pozwala on na przeprowadzanie transakcji pomiędzy różnymi bankami.

Credit Agricole Bank Polska, jak większość banków w naszym kraju, korzysta z trzech sesji ELIXIR w ciągu dnia. Aktualnie sesje ELIXIR w Credit Agricole są przeprowadzane w dni robocze w następujących godzinach:

 • Sesja I: 08:00 – 11:00
 • Sesja II: 12:00 – 15:00
 • Sesja III: 14:30 – 17:00

Należy przy tym pamiętać, że termin realizacji zlecenia może zależeć od czasu jego złożenia. Jeżeli zlecenie przelewu zostanie złożone po godzinach sesji ELIXIR, transakcja zostanie przeprowadzona dopiero w następnej sesji.

Podstawowe produkty i usługi oferowane przez Credit Agricole

Credit Agricole oferuje szeroką gamę produktów i usług finansowych, dla zróżnicowanego grona klientów – od osób indywidualnych, przez małe i średnie firmy, po duże międzynarodowe korporacje, a także rolników.

Dla klientów indywidualnych Credit Agricole proponuje szeroką gamę produktów finansowych, takich jak konta osobiste, karty kredytowe, kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe czy produkty oszczędnościowe. Bank oferuje także bogatą ofertę ubezpieczeń oraz produktów inwestycyjnych, takich jak fundusze inwestycyjne.

Credit Agricole – kredyt gotówkowy

Credit Agricole Bank Polska udziela kredytów gotówkowych w kwocie od 1000 do 200 000 złotych. Na spłatę zobowiązania mamy co najmniej 3 miesiące. Najdłuższy dostępny okres regulowania pożyczki wynosi z kolei 10 lat (120 miesięcznych rat).

Warto dodać, że decydując się na kredyt gotówkowy w Credit Agricole maksymalnie na 5 lat, na kwotę do 20 tysięcy złotych, uzyskamy stałe oprocentowanie. Oznacza to, że przez cały wspomniany okres kredytowania nie zmieni się oprocentowanie naszej pożyczki, nawet wtedy, gdy stopy procentowe wzrosną lub spadną. Z kolei pożyczki o dłuższym okresie kredytowania wiążą się ze zmiennym oprocentowaniem.

Co więcej, obecnie w ramach oferty “Swobodna gotówka na wakacje 2” Credit Agricole Bank Polska nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego. Mowa tutaj jednak tylko o pożyczce maksymalnie na 5 lat, na kwotę do 20 tysięcy złotych.

Credit Agricole – kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole to oferta skierowana do osób prywatnych pragnących sfinansować zakup wymarzonego mieszkania, budowę domu, remont czy nawet spłacić inne kredyty mieszkaniowe. Czym dokładnie cechuje się ten produkt?

Po pierwsze, kredyt hipoteczny w Credit Agricole dostępny jest z niskim wkładem własnym na poziomie 10% wartości nieruchomości. Po drugie, kredyt posiada elastyczny okres spłaty od 1 roku do 35 lat, co pozwala na dopasowanie warunków spłaty do indywidualnych potrzeb klienta.

Po trzecie, Credit Agricole Bank Polska jest skłonny udzielić kredytu hipotecznego na opisanych warunkach maksymalnie na 3 milionów złotych. Minimalna kwota zobowiązania wynosi zaś 40 tysięcy PLN.

Co bardzo istotne, kredyt hipoteczny w Credit Agricole jest dostępny zarówno ze stałą stopą procentową na 7 lat, jak i ze zmiennym oprocentowaniem. Co więcej, klient może także wybrać pomiędzy stałą, a malejącą ratą kredytu.

Warto również dodać, że prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w Credit Agricole Bank Polska może wynieść już 0%. Ponadto, w przypadku tego produktu wchodzi w grę również nawet 36 miesięcy karencji przy wypłacie kredytu.

Warto też mieć świadomość, Credit Agricole nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.

Credit Agricole online – bankowość internetowa

Bankowość Credit Agricole online – CA24 eBank to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia klientom zarządzanie swoimi finansami online. Platforma CA24 eBank jest dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji.

Dzięki platformie CA24 eBank możemy między innymi:

 • Sprawdzać saldo rachunku
 • Realizować przelewy
 • Zarządzać kartami płatniczymi
 • Korzystać z eUrzędu, w tym z Profilu Zaufanego ePUAP
 • Otworzyć lokatę lub rachunek oszczędnościowy
 • Wymieniać waluty
 • Zarządzać poleceniami zapłaty
 • Wziąć pożyczkę
 • Zamówić kartę kredytową
 • Komunikować się z bankiem

Credit Agricole – kalkulator zdolności kredytowej

Przed przystąpieniem do wnioskowania o kredyt zawsze warto skorzystać z pewnych dogodnych rozwiązań – takich jak specjalny kalkulator kredytowy Credit Agricole Bank Polska.

Pod tą nazwą kryje się intuicyjne w obsłudze narzędzie, które po wskazaniu kilku danych prezentuje nam wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zobowiązania.

Kredytobiorcy korzystają z tego rozwiązania przede wszystkim na wczesnym etapie analizy, jako że pozwala im ona odpowiedzieć na pytanie jak duże zobowiązanie jesteśmy w stanie zaciągnąć i jakie konkretnie będą jego warunki – takie jak wysokość raty, koszt kredytu, RRSO oraz całkowita kwota do zapłaty.

Zanim zdecydujemy się wnioskować o kredyt, powinniśmy bowiem wiedzieć, jaka kwota zobowiązania wchodzi w grę i czy w ogóle będziemy w stanie podołać spłacie rat. Na te pytania odpowiedź zapewni nam właśnie kalkulator kredytu Credit Agricole.