Millennium Bank

Kalkulator Kredytowy Millennium Bank

Bank Millennium aktualnie zajmuje siódme miejsce na polskim rynku bankowym pod względem wartości aktywów. Co warto wiedzieć o tej instytucji? Wszystkie najważniejsze informacje na temat Millennium zostaną przedstawione poniżej:

Millennium – podstawowe informacje

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 roku jako Bank Inicjatyw Gospodarczych. Instytucja ta była jednym z pierwszych prywatnych banków komercyjnych w Polsce. Co więcej, w 1991 roku wydała ona pierwszą w Polsce kartę płatniczą VISA dla Klientów firmowych.

W 1997 roku doszło z kolei do fuzji Banku Inicjatyw Gospodarczych z Bankiem Gdańskim, w wyniku której powstał BIG Bank Gdański. W tym samym roku BIG Bank Gdański nawiązał współpracę z portugalskim bankiem Banco Comercial Português, który stopniowo zwiększał swoje udziały, stając się w końcu głównym akcjonariuszem banku.

W 1998 roku BIG Bank Gdański uruchomił nowoczesną sieć obsługi Klientów indywidualnych Millennium, rozpoczynając nowa erę w polskiej bankowości detalicznej. Z kolei w 2003 roku, BIG Bank Gdański zmienił swoją nazwę na Bank Millennium, podkreślając swoją bliską współpracę z portugalskim partnerem.

W następnych latach Bank Millennium kontynuował ekspansję na polskim rynku, wprowadzając nowe produkty i usługi, a także zdobywając nowe segmenty rynku.

Millennium – dane teleadresowe

Główna siedziba Banku Millennium znajduje się w Warszawie, przy ulicy Stanisława Żaryna 2A. Z bankiem można skontaktować się telefonicznie (nr 22 598 40 40) lub poprzez specjalnym formularz na jego oficjalnej stronie internetowej.

Sesje ELIXIR – Millennium

Warto przypomnieć, że ELIXIR to system rozliczeń międzybankowych prowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Pozwala on na przeprowadzanie transakcji pomiędzy różnymi bankami.

Bank Millennium, jak większość banków w Polsce, korzysta z trzech sesji ELIXIR w ciągu dnia. Aktualnie sesje ELIXIR w Banku Millennium są przeprowadzane w dni robocze w następujących godzinach:

  • Sesja I: 8:10 – 12:00
  • Sesja II: 12:10 – 15:30
  • Sesja III: 14:30 – 17:15

Należy przy tym pamiętać, że termin realizacji zlecenia może zależeć od czasu jego złożenia. Jeżeli zlecenie przelewu zostanie złożone po godzinach sesji ELIXIR, transakcja zostanie przeprowadzona dopiero w następnej sesji.

Millennium Pożyczka online z 0 zł prowizji

szybka wypłata środków - od 1000 zł do 40 000 zł, stała rata, bez zbędnych formalności i wizyty w placówce

Kalkulator zdolności kredytowej Millennium

Zdolność kredytowa – Millennium Bank

Zdolność kredytowa to najprościej rzecz ujmując ocena zdolności potencjalnego kredytobiorcy do spłaty zobowiązania, o które wnioskuje – wraz z odsetkami w określonym czasie. To właśnie na podstawie oceny zdolności kredytowej bank decyduje, czy udzieli kredytu, a także jakie będą jego warunki. W procesie oceny zdolności kredytowej, bank bierze pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim analizuje oczywiście dochody kredytobiorcy, czyli jego wynagrodzenie za pracę, lecz także inne źródła dochodów – w tym renty, emerytury czy dochody z najmu. To jednak nie wszystko. Bank bierze również pod uwagę obciążenia finansowe kredytobiorcy – czyli inne zobowiązania, które ma do spłacenia, takie jak choćby karta kredytowa, pozostałe zaciągnięte przez niego kredyty i pożyczki czy nawet alimenty. Kolejnym istotnym elementem oceny zdolności kredytowej jest historia kredytowa. W tym aspekcie bank sprawdza, czy kredytobiorca terminowo spłacał swoje poprzednie zobowiązania, a informacje na ten temat znajduje w bazach danych – między innymi w Biurze Informacji Kredytowej. Zdolność kredytowa Millennium to też zdolność do obsługi kredytu, czyli spłaty zarówno kapitału, jak i odsetek.

Podstawowe produkty i usługi oferowane przez Millennium

Oferta Banku Millennium jest bardzo zróżnicowana i skierowana do szerokiego grona klientów – od indywidualnych, przez małe i średnie przedsiębiorstwa, po duże korporacje. Oto najważniejsze produkty i usługi finansowe oferowane przez tę instytucję klientom indywidualnym: -Konta bankowe – Bank Millennium oferuje różne rodzaje kont bankowych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych -Kredyty – w ofercie Banku Millennium znajdziemy między innymi kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe i pożyczki -Karty płatnicze – Bank Millennium oferuje szeroki wybór kart płatniczych, w tym karty debetowe, kredytowe i przedpłacone -Produkty inwestycyjne i oszczędnościowe – klienci Banku Millennium mogą skorzystać z różnych form inwestycji, takich jak fundusze inwestycyjne, obligacje, akcje oraz programy emerytalne

Millennium – kredyt gotówkowy

W ofercie Banku Millennium znajdziemy taki produkt, jak pożyczka gotówkowa. Pod tym pojęciem kryje się kredyt Millennium w kwocie od 1000 do 200 000 złotych. Na spłatę zobowiązania mamy co najmniej sześć miesięcy. Najdłuższy dostępny okres regulowania pożyczki wynosi z kolei 9 lat (108 miesięcy). Millennium pożyczka gotówkowa skierowana jest do stałych i nowych klientów, a kredyt można otrzymać całkowicie online. O kredyt gotówkowy Millennium może wnioskować każdy kto ma ukończone 18 lat i posiada odpowiednią zdolność kredytową. Co więcej, jeśli złożymy wniosek do Millennium o pożyczkę online maksymalnie na kwotę 40 tysięcy złotych i na 70 miesięcy, prowizja za udzielenie takiej pożyczki wyniesie 0%. Warto dodać, że Bank Millennium kredyt gotówkowy udziela w systemie rat stałych.

Millennium – kredyt hipoteczny

W ofercie Banku Millennium znajdziemy dwa produkty hipoteczne – Pożyczka Hipoteczna oraz Kredyt Hipoteczny. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się ten drugi z nich ze względu na korzystniejsze warunki. To oferta skierowana do osób prywatnych pragnących sfinansować zakup wymarzonego mieszkania, budowę domu, remont czy nawet spłacić inne kredyty mieszkaniowe. Czym dokładnie się ona cechuje? Po pierwsze, Bank Millennium Kredyt Hipoteczny dostępny jest z niskim wkładem własnym na poziomie 10% wartości nieruchomości. Po drugie, kredyt posiada elastyczny okres spłaty od 6 do nawet 35 lat, co pozwala na dopasowanie warunków spłaty do indywidualnych potrzeb klienta. Po trzecie, Bank Millennium jest skłonny udzielić Kredytu Hipotecznego na opisanych warunkach maksymalnie na kwotę 4,5 miliona złotych. Minimalna kwota zobowiązania wynosi zaś 20 tysięcy PLN. Ponadto, prowizja za udzielenie Kredytu Hipotecznego przez Bank Millennium obecnie wynosi 0%. Mało tego – także wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w Banku Millennium – zarówno częściowa, jak i całkowita – jest jak najbardziej możliwa i to bez dodatkowych kosztów.

Stałe oprocentowanie – Millennium

Co istotne, w ofercie Banku Millennium znajdziemy dziś Kredyt Hipoteczny wyłącznie ze stałą stopą procentową przez 5 lat. Wysokość stałej stopy procentowej ustala się jako suma 5-letnia stałej stopy bazowej i marży banku. Po tym okresie kredyt będzie oprocentowany z wykorzystaniem stawki WIBOR (choć już wkrótce zostanie ona zamieniona na wskaźnik WIRON). Wysokość naszych rat będzie zatem wtedy zależna od jej wysokości. Co jednak bardzo ważne, po upływie pięciu lat uzyskamy możliwość zmiany sposobu oprocentowania. W efekcie, jeśli złożymy wniosek i podpiszemy aneks do umowy kredytu, zmienne oprocentowanie Millennium będzie mogło ponownie zostać zastąpione przez korzystanie ze stałej stopy bazowej na nowych warunkach przez kolejne 5 lat.

 

Kalkulator kredytowy – Millennium

Przed przystąpieniem do wnioskowania o kredyt zawsze warto skorzystać z pewnych dogodnych rozwiązań – takich jak specjalny Millennium kredyt kalkulator. Pod tą nazwą kryje się intuicyjne w obsłudze narzędzie, które po wskazaniu kilku danych prezentuje nam wszystkie najważniejsze informacje na temat naszego zobowiązania.

Kalkulator kredytu hipotecznego Millennium

Millennium kredyt hipoteczny kalkulator to bardzo pomocne narzędzie pozwalające w szybki i prosty sposób oszacować koszty kredytu hipotecznego zaciągniętego w Banku Millennium, który służyć ma sfinansowaniu zakupu wymarzonej nieruchomości. Kredytobiorcy korzystają z tego rozwiązania przede wszystkim na wczesnym etapie analizy, jako że pozwala im ona odpowiedzieć na pytanie na jaką nieruchomość ich stać, kiedy planują zaciągnąć kredyt w Banku Millennium. Zanim zdecydujemy się wnioskować o kredyt hipoteczny, powinniśmy bowiem wiedzieć, jaka kwota kredytu wchodzi w grę i czy w ogóle będziemy w stanie podołać spłacie rat kredytu hipotecznego. Na te pytania odpowiedź zapewni nam właśnie kalkulator kredytu hipotecznego Millennium.

Kalkulator kredytu gotówkowego – Millennium

Gotówkowy kalkulator kredytowy Millennium to zaś bardzo przydatne i bezpłatne narzędzie, które po wskazaniu oczekiwanej kwoty kredytu gotówkowego i okresu zobowiązania przedstawia informacje na temat symulowanej wysokości raty, oprocentowania kredytu, jego kosztu, RRSO oraz tego, jaka będzie całkowita kwota do zapłaty.