Koronawirus w Polsce (na żywo)

7337

Koronawirus w Polsce (Czwartek, 21.05.2020)

1160 nowych przypadków

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 160 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 62 osób z woj. śląskiego, 46 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. podkarpackiego.

Zmarło kolejnych 7 osób zakazonych koronawirusem w Polsce: 71-letnia kobieta w Warszawie, 76-letni mężczyzna i 70-letni mężczyzna w Radomiu, 51-letnia kobieta we Wrocławiu (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 59-letnia mężczyzna w Ostrowie Wielkopolskim, 85-letnia kobieta w Tychach i 63-letni mężczyzna w Cieszynie.

Łącznie liczba osób zakazonych koronawirusem w Polsce wynosi 20143, z czego 972 osoby zmarły.

2245 nowych osób zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 245 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą one: 189 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 12 osób z woj. zachodniopomorskiego, 10 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Zmarły kolejne 3 osoby zakażone: 78-letni mężczyzna w Tychach, 78-letni mężczyzna w Cieszynie i 60-letnia kobieta w Puławach.

Ministerstwo informuje, że w związku z przekazanym przez WSSE Olsztyn raportem dotyczącym jednego wyniki fałszywie dodatniego, zostaje on odjęty ze statystyk.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 19983, z czego 965 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]