Koronawirus w Polsce (na żywo)

7339

Koronawirus w Polsce (Wtorek, 5.05.2020)

1Nowe przypadki koronawirusa

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 189 nowych przypadków koronawirusa. Potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych przypadki to: 78 osób z woj. mazowieckiego, 35 osób z woj. śląskiego, 35 osób z woj. dolnośląskiego, 20 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 1 osoba z woj. podkarpackiego, 1 osoba z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. opolskiego.

Zmarło kolejnych 16 osób zakażonych: 67-letnia kobieta w Krakowie, 83-letnia kobieta w Gdańsku, 84-letni mężczyzna i 96-letnia kobieta w Poznaniu, 69-letnia kobieta, 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna we Wrocławiu, 87-letnia kobieta w wałbrzychu, 63-letni mężczyzna w Łomży, 81-letni mężczyzna w Częstochowie, 53-letnia kobieta we Wrocławiu (mieszkanka woj. śląskiego), 80-letni mężczyzna w krakowie (mieszkaniec woj. śląskiego), 83-letnia kobieta w Radomiu, 80-letni mężczyzna i 39-letnia kobieta w Warszawie oraz 67-letnia kobieta w Grudziądzu.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 14431, z czego 716 osób zmarło.

2236 nowych zakażonych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 99 osób z woj. śląskiego, 61 osób z woj. wielkopolskiego, 18 osób z woj. świętokrzyskiego, 16 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. lubelskiego i 1 osoby z woj. podlaskiego.

Zmarły 3 kolejne osoby zakażone: 67-letni mężczyzna w Starachowicach, 74-letnia kobieta w Zgierzu i 69-letni mężczyzna w Raciborzu.

Ministerstwo poinformowało, że w związku z błędnie zaraportowanym przez WSSE Bydgoszcz zgonem w Białych Błotach zostaje on usunięty z wykazu. Szczegóły znajdują się w oświadczeniu Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Bydgoszczy.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 14242, z czego 700 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]