Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Wtorek, 24.03.2020)

1Nowe przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wszystkie przypadki pochodzą z woj. dolnośląskiego. Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 901, z czego 10 osób zmarło.

2Kolejne potwierdzone zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów przypadki to: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osoby z woj. lubuskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego.

Ponadto, Ministerstwo poinformowało, o śmierci 71-letniego mężczyzny, który w stanie ciężkim przebywał w szpitalu w Cieszynie. Pacjent miał choroby współistniejące. Jest to dziesiąta ofiara koronawirusa w Polsce.

Dodatkowo Ministerstwo wystosowało wyjaśnienie, że pacjent, który rano był hospitalizowany w poznańskim szpitalu był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z tym, został ujęty w statystykach zakażeń dla woj. zachodniopomorskiego, a wyłączony ze statystyk woj. wielkopolskiego.

Bilans osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 884 osoby, w tym 10 ofiar śmiertelnych.

345 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia, mamy w Polsce 45 nowych przypadków koronawirusa, które zostały potwierdzone pozytywnymi testami laboratoryjnymi. Dotyczą one: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 844, w tym 9 osób zmarło.

432 tys. obywateli Polski już skorzystało z operacji #LOTdoDomu

Jak informuje Wprost, w ciągu pierwszych 9 dni trwania operacji #LOTdoDomu skorzystało z niej już 32 tys. polskich obywateli. Na stronie akcji znajduje się pełna rozpiska lotów, z których mogą korzystać obywatele Polski chcący wrócić do domu. Na razie lista ta obejmuje loty do 5 kwietnia 2020 włącznie i jest systematycznie uzupełniana o nowe połączenia.

5Wizz Air zamyka wszystkie bazy w Polsce

Jak informuje serwis Money.pl, Wizz Air ogłosił, że do końca kwietnia zamyka wszystkie bazy w Polsce. Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

6WOŚP w walce z koronawirusem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała kolejnego zakupu na rzecz walki z koronawirusem. Fundacja zamówiła 157 kardiomonitorów, które na oddziały intensywnej terapii trafią do końca kwietnia – przeznaczyła na ten zakup 4,3 mln zł

7Uber i Free Now wspierają służbę zdrowia

Jak informuje Wprost, polski oddział Ubera zdecydował się zaoferować 10 tys. darmowych przejazdów dla pracowników szpitali. Jest to wsparcie dla pracowników służby zdrowia w ramach walki z koronawirusem. Natomiast firma Free Now zaoferowała 20 tys. przejazdów.

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jest to: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego i 1 osoba z woj. kujawsko-pomorskiego.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 799, z czego 9 osób zmarło.

9Konferencja prasowa Premiera i Ministra Zdrowia

Podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych ograniczeniach w przemieszczaniu się, transporcie zbiorowym i zgromadzeniach. Ograniczenia te będą obowiązywać od dziś do 11 kwietnia.

Podkreślone zostało, że należy ograniczyć wychodzenie z domu do niezbędnego minimum, jak wyjście do pracy, sklepu, apteki czy lekarza. Do lekarza postarajmy się dzwonić powiedział Łukasz Szumowski. Tłumaczy, by nie chodzić z dziećmi na place zabaw, nie spotykać się ze znajomymi. Zgromadzenia zostały ograniczone do 2 osób, wyjątek stanowią kontakty rodzinne.

Premier powiedział, że chciałby, aby tarcza antykryzysowa weszła w życie jak najszybciej, a jej rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorców zaczęły obowiązywać od 1 kwietnia. Podkreślił również, że po to wprowadzane są obostrzenia, by po paru tygodniach, po świętach Wielkanocy, była taka sytuacja, żeby Polacy mogli wrócić do pracy, żeby odbyły się egzaminy maturalne, ósmoklasisty.

Premier dodał, że wobec osób przebywających w obowiązkowej kwarantannie wprowadzone będą „rozwiązania elektroniczne, specjalne aplikacje, które będą obowiązkowe”.

Minister Łukasz Szumowski dodał także, że ograniczona będzie również liczba osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych i w mszach świętych. Od teraz obowiązuje maksimum 5 osób, nie licząc kapłanów sprawujących te obrzędy i osób, które uczestniczą w pogrzebie jako zatrudnieni w zakładach pogrzebowych.

108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 8 przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki to: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo poinformowało także o śmierci dziewiątej osoby zakażonej koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał w szpitalu w Puławach. Miał też współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych w Polsce to 774 osoby, w tym 9 osób zmarło.

11Ministerstwo Zdrowia informuje o 17 nowych zakażonych koronawirusem

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych potwierdzono kolejne 17 nowych przypadków. Dotyczą one: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi w tym momencie 766 osób, w tym 8 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments