Koronawirus w Polsce (na żywo)

7336

Koronawirus w Polsce (Poniedziałek, 30.03.2020)

1Kolejne 71 przypadków zakażenia

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono 71 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Dotyczą one: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Dodatkowo, podano informację o śmierci kolejnych 5 osób z powodu koronawirusa w Polsce. Zmarli to: 73-letnia kobieta, która w stanie ciężkim przebywała w szpitalu w Tychach, 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju oraz 3 osoby ze szpitala w Radomiu – 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2055, z czego 31 osób zmarło.

279 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Zdrowia, testy laboratoryjne potwierdziły 79 nowych zakażeń. Dotyczą one: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie w Polsce mamy 1984 osoby zakażone koronawirusem, z czego 26 zmarło.

3Nowe 43 przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Pozytywny wynik testów laboratoryjnych dotyczy: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. pomorskiego.

Ponadto, Ministerstwo podało informację o śmierci 4 osób z powodu koronawirusa. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta oraz 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Zgodnie z informacjami, wszyscy pacjenci mieli choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1905, z czego 26 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]