Koronawirus w Polsce (na żywo)

7339

Koronawirus w Polsce (Czwartek, 2.04.2020)

1Bilans zakażeń rośnie

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Zdrowia, mamy 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki to: 142 osoby z woj. mazowieckiego, 73 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osoby z woj. łódzkiego, 4 osoby z woj. podlaskiego, 3 sooby z woj. lubelskiego, 3 osoby z woj. wielkopolskiego, 2 osoby z woj. pomorskiego, 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoba z woj. lubuskiego.

Zmarło kolejne 7 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Są to: 2 kobiety w wieku 77 i 83 lata przebywające w szpitalu w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, mężczyzna w wieku 61 lat, który przebywał w szpitalu w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, mężczyzna w wieku 65 lat przebywający w szpitalu w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie.

Łączna liczba zakażonych wynosi w Polsce 2946, z czego 57 osób zmarło.

259 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia testy laboratoryjne potwierdziły kolejnych 59 przypadków. Są to: 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 3 osoby z woj. małopolskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego, 2 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoba z woj. lubelskiego.

Zmarło także kolejnych 5 osób zakażonych: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta, którzy przebywali w szpitalu w Bolesławcu, 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, a także 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2692, z czego 50 zmarło.

379 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 79 przypadkach koronawirusa w Polsce. Testy potwierdziły obecność wirusa u: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego i 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Ponadto, zmarły kolejne 2 osoby zakażone koronawirusem. To 59-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 88-letnia kobieta ze szpitala w Łańcucie.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 2633, z czego 45 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na rynkach finansowych, po raz pierwszy Narodowy Bank Polski zdecydował się wdrożyć program QE. Koronawirus w Polsce powoduje, że organy sięgają po różne narzędzia walki z następstwami epidemii w […]

trackback

[…] Ten pierwszy przypadek wynika z zamknięcia centrów handlowych w całym kraju, które dla wielu spółek z branży, w tym CCC i LPP, są głównym źródłem obrotu. Dodatkowo część z firm szyje swoje ubrania w Azji, która pierwsza padła ofiarą epidemii wywołanej przez koronawirus w Polsce. […]

trackback

[…] z gigantyczną nadpodażą surowca oraz wygasającym majowym kontraktem na ropę WTI. Globalna epidemia koronawirusa wstrzymała wiele sektorów światowej gospodarki, a pozostałe dotkliwie spowolniła. Z tego […]