Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Czwartek, 26.03.2020)

1Bilans zakażeń koronawirusem wzrasta o 58 nowych przypadków

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, testy wykazały nowych 58 przypadków koronawirusa. Przypadki to: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osoby z woj. podlaskiego, 3 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osoby z woj. opolskiego, 1 osoba z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. wielkopolskiego.

Ponadto, poinformowano o śmierci 78-letniego mężczyzny i 84-letniej kobiety w szpitalu w Warszawie, którzy mieli również choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1221 osób, z czego 16 osób zmarło.

243 nowe przypadki koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki te to: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osoby z woj. wielkopolskiego, 2 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1163, z czego 14 osób zmarło.

3Nowe 35 przypadków zakażenia

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Testy laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. opolskiego i 1 osoby z woj. podkarpackiego.

Suma osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1120, z tym 14 ofiar śmiertelnych.

4Kolejne 34 potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, testami laboratoryjnymi zostały potwierdzone kolejne 34 przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. świętokrzyskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Jednocześnie Ministerstwo poinformowało o śmierci kolejnej osoby z powodu koronawirusa. To 67-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Koszalinie. Pacjent miał choroby współistniejące.

Dodatkowo poinformowano, że w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale to nie było bezpośrednią przyczyną jego śmierci, dlatego też nie zostaje on uwzględniony w statystykach.

Ponadto, ze szpitala we Wrocławiu wpłynęła do Ministerstwa informacja, że 71-letni pacjent, który zmarł wczoraj rano, nie zmarł z powodu koronawirusa. Okazał się on ostatecznie niezakażonym.

W tym momencie liczba zakażonych w Polsce wynosi 1085, z czego 14 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments