Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Środa, 25.03.2020)

120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, mamy w Polsce kolejne 20 przypadków zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone testami. Są to: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osoby z woj. małopolskiego, 3 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osoby z woj. świętokrzyskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego, 2 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoba z woj. podlaskiego i 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1051, z czego 14 osób zmarło.

2Kolejne 74 przypadki zakażenia w Polsce

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Są to: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osoby z woj. śląskiego, 4 osoby z woj. świętokrzyskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego, 2 osoby z woj. podlaskiego, 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego, 1 osoba z woj. opolskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego.

Jednocześnie podaje, że z powodu koronawirusa w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1031, w tym 14 osób zmarło.

3Dostawa sprzętu medycznego z Chin w czwartek

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że pierwszy samolot z Chin, który dostarczy wyposażenie medyczne do Polski, dotrze w czwartek. Dodał również, że w najbliższych dniach spodziewane są kolejne samoloty

431 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Zdrowia, mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Przypadki to: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osoby z woj. podkarpackiego, 2 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osoby z woj. lubuskiego, 2 osoby z woj. śląskiego, 1 osoba z woj. małopolskiego, 1 osoba z woj. opolskiego i 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego.

Ponadto, Ministerstwo podało informację o kolejnej ofierze śmiertelnej. Był to 71-letni pacjent szpitala w Bolesławcu, który miał choroby współistniejące.

Dodatkowo wystosowano informację, że z dotychczasowych statystyk zostaje wyłączony jeden pacjent z woj. zachodniopomorskiego, który został wcześniej zdublowany w statystykach. W związku z tym w woj. zachodniopomorskim łącznie jest 29 osób zakażonych.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 957, w tym 13 osób zmarło.

5Rozporządzenie o przedłużeniu terminu zamknięcia granic Polski

Jak informuje Wprost, zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym w Dzienniku Ustaw, Rząd przedłużył tymczasowe zamknięcie granic o kolejnych 20 dni, od dzisiaj do 13 kwietnia br.

Ponadto, Rząd wydał rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym, które wprowadza zakaz wykonywania lądowania cywilnych statków powietrznych na lotniskach, z wyjątkiem m.in. czarterów. Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2020 r., traci moc 11 kwietnia 2020 r. W związku z powyższym do 11 kwietnia realizowane będą wyłącznie loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu”.

Oba rozporządzenia wydane zostały w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2.

626 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 2 ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy kolejnych 26 osób, u których potwierdzono koronawirusa. Są to: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osoby z woj. wielkopolskiego, 4 osoby z woj. lubelskiego, 3 osoby z woj. zachodniopomorskiego, 3 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osoby z woj. podkarpackiego, 1 osoba z woj. małopolskiego.

Ponadto Ministerstwo poinformowało o 2 osobach, które z powodu koronawirusa zmarły we wrocławskim szpitalu. Są to mężczyźni w wieku 41 i  71 lat. Obaj mieli choroby współistniejące.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 927, w tym 12 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments