Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Niedziela, 22.03.2020)

17 nowych przypadków koronawirusa

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych wykryto kolejnych 7 zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj podkarpackiego i 1 osoby z woj. podlaskiego.

W sumie liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 634, w tym 7 osób zmarło.

2Kolejne 64 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 64 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Pozytywny wynik testów laboratoryjnych pojawił się u: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. śląskiego,  4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 627, w tym 7 osób zmarło.

3Bilans zakażeń rośnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów przypadki to: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osoby z woj. małopolskiego, 3 osoby z woj. dolnośląskiego, 2 osoby z woj. podkarpackiego, 1 osoba z woj. pomorskiego, 1 osoba z woj. opolskiego.

Ponadto, Ministerstwo Zdrowia podało informację, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. Był to 43-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w stanie ciężkim.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 563, w tym 7 osób zmarło.

4Szósta ofiara śmiertelna

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zgodnie z diagnozą lekarzy powodem śmierci 37-letniej kobiety, będącej pacjentką szpitala w Poznaniu, było zakażenie koronawirusem oraz choroby, które pojawiły się jako następstwo tego zakażenia. Stan pacjentki określany był jako ciężki. Miała ona także inne współistniejące choroby.

Tym samym liczba zakażonych w Polsce wynosi 547 i w tym 6 ofiar śmiertelnych.

511 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało informację o 11 nowych potwierdzonych testami laboratoryjnymi przypadkach koronawirusa w Polsce. Przypadki to: 5 osób z woj. śląskiego, 2 osoby z woj. pomorskiego, 2 osoby z woj. zachodniopomorskiego, 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoba z woj. podkarpackiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 547 osób, z czego 5 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments