Koronawirus w Polsce (na żywo)

0
koronawirus w polsce

Koronawirus w Polsce (Sobota, 28.03.2020)

1Nowych 157 przypadków zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 157 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Przypadki, u których testy laboratoryjne na obecność koronawirusa wyszły pozytywne to: 103 osoby z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osoby z woj. zachodniopomorskiego, 4 osoby z woj. wielkopolskiego, 3 osoby z woj. małopolskiego, 2 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoba z woj. pomorskiego, 1 osoba z woj. opolskiego i 1 osoba z woj. lubuskiego.

Dodatkowo Ministerstwo poinformowało, że w szpitalu w Warszawie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 1638 osób, z czego 18 osób zmarło.

2Kolejne 45 przypadków zakażenia i 1 nowa ofiara śmiertelna

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Zdrowia, mamy w Polsce kolejne 45 przypadków koronawirusa. Są to: 14 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osoby z woj. małopolskiego, 3 osoby z woj. wielkopolskiego, 2 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoba z woj. lubelskiego, 1 osoba z woj. podkarpackiego i 1 osoba z woj. opolskiego.

Ponadto, Ministerstwo Zdrowia podało informację, że z powodu koronawirusa w szpitalu w Lublinie zmarł 70-letni mężczyzna, który przebywał tam w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1481, z czego 17 osób zmarło.

3Nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone testami przypadki to: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osoby z woj, kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoba z woj. lubuskiego, 1 osoba z woj. opolskiego i 1 osoba z woj. podlaskiego.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1436, w tym 16 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments