Bezpieczny Kredyt 2% – zawarto już ponad 1100 umów

82
kredyt hipoteczny

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał wczoraj, że w ramach rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2 procent podpisano już 1192 umowy i przeprowadzono około 1000 transakcji zakupu nieruchomości.

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2% pożyczka hipoteczna czy kredyt hipoteczny

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podczas wczorajszej konferencji podał, że w ciągu pierwszych pięciu tygodni funkcjonowania programu Pierwsze Mieszkanie złożono 24 tysiące wniosków i podpisano 1192 umowy w ramach Bezpiecznego Kredytu 2 procent.

Tym samym, według danych szefa resortu rozwoju i technologii przeprowadzono transakcje zakupu około 1000 nieruchomości, z czego 80% stanowią mieszkania, natomiast około 20% – domy.

Minister Buda powiedział też, że wartość udzielonych w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 procent finansowań to około 410 milionów złotych, a średnia wartość kredytu to 343 tysiące PLN, czyli dużo poniżej obowiązujących limitów.

Z przedstawionych przez Ministra Rozwoju i Technologii danych wynika także, iż połowa dotychczasowych beneficjentów to single (a druga połowa to małżeństwa), przy czym większość kredytobiorców znajduje się przedziale wiekowym 26-35 lat.

Waldemar Buda dodał, że “przy tej dynamice rząd spodziewa się, że w 2023 złożonych zostanie 51 tysięcy wniosków, co może przełożyć się na około 40 tysięcy podpisanych umów kredytowych”. Szef resortu rozwoju i technologii podkreślił przy tym, że nie będzie żadnych limitów, jeśli chodzi o liczbę beneficjentów w 2023 roku.

Minister Rozwoju i Technologii powiedział również że obecnie w programie uczestniczy dziewięć banków – Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Pekao SA, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, PKO BP, SGB-Bank, VeloBank, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie i Bank Spółdzielczy w Brodnicy. Kolejnych pięć ma zaś zacząć udzielać kredytów w najbliższym czasie.

Rekordowy wzrost popytu na kredyty hipoteczne

Podsumowując sytuację na rynku, Waldemar Buda wskazał, że w lipcu o kredyt mieszkaniowy wnioskowały w sumie ponad 43 tysiące osób, z czego 18 tysięcy wniosków stanowiły te o Bezpieczny Kredyt 2%.

Ten wzrost – aż o 97,5% miesiąc do miesiąca – według szefa resortu rozwoju i technologii, jest efektem spadku inflacji i poprawiających się nastrojów, a także oczekiwań obniżki stóp procentowych.

Konta Mieszkaniowe też cieszą się zainteresowaniem oszczędzanie

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał także, iż od 3 lipca do chwili obecnej uruchomiono 84 Konta Mieszkaniowe z premią za oszczędzanie, a ulokowana na nich kwota to około 1,5 miliona złotych.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments