Oferta 2 mln akcji BTC Studios po 3,1 zł sztuka potrwa do 29 marca

0
gaming

Oferta 2 mln akcji serii K spółki BTC Studios bez prawa poboru po cenie emisyjnej 3,1 zł sztuka potrwa do 29 marca, podała spółka. Pozyskane środki pomogą zasilić budżet przeznaczony na promocję i wsparcie sprzedaży nowej gry Zorro The Chronicles, której premierę zapowiedziano na wrzesień 2021 roku.

BTC Studios zapowiedziało zmiany w swoim portfolio, reorganizację grupy w postaci wydzielenia produkcji mobilnych do Madsword Studios na Łotwie oraz koncentrację sił na wydaniu kluczowej w swojej obecnej strategii gry wideo – „Zorro The Chronicles”.

„Nowa emisja akcji K pomoże nam wdrożyć i efektywnie prowadzić działania promocyjne dla flagowego tytułu w tym roku 'Zorro The Chronicles’. Dzięki pozyskanym środkom osiągniemy sukces w postaci przychodów i zysku dla akcjonariuszy. Warto wspomnieć, że Zorro nie jest ostatnim słowem i rozpoznawalnym bohaterem w portfolio spółki. Posiadamy prawa do szeregu tytułów, takich jak chociażby 'Taffy’ i 'Sadie Sparks’, które również będziemy starali się komercjalizować w bieżącym roku. Oba tytuły to produkcje mobilne, obecnie przeprojektowywane i dostosowywane do debiutu na rynkach azjatyckich. Dzięki nim spółka również osiągnie odpowiednie parametry sprzedaży, które z pewnością docenią obecni i przyszli akcjonariusze” – powiedział członek zarządu BTC Studios Wojciech Kaszycki, cytowany w komunikacie.

Po zakończeniu emisji, BTC planuje niezwłoczne wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 marca 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski, Dom Maklerski Noble Securities oraz NWAI Dom Maklerski.

BTC Studios w raporcie za IV kwartał 2020 roku podał, że zysk zamknął się na poziomie niemal 275 tys. zł. Przychody natomiast wyniosły 461 373,51 zł.

„Przełom 2020 i 2021 roku poświęciliśmy na ewaluację naszych dotychczasowych działań. Przeanalizowaliśmy poszczególne ogniwa naszej organizacji oraz produkty i wyciągnęliśmy konstruktywne wnioski opracowując ramy nowej strategii biznesowej przedsiębiorstwa. Pierwsze wyniki tych działań widzimy w ostatnim raporcie, a kolejne pozytywne akcenty będziemy prezentowali już w br., uwzględniając efekty sprzedaży naszych produkcji na wielu rynkach. Jestem przekonany, że ten rok będzie przełomowy i kluczowy dla naszego studia. Staniemy się jednym z mocniejszych graczy, nie tylko na polskim, ale także międzynarodowym rynku gamingu” – podsumował Kaszycki.

BTC Studios S.A. to notowany na NewConnect producent, deweloper i wydawca gier wideo na urządzenia mobilne, konsole i komputery PC/Mac. Model biznesowy spółki jest oparty na m.in. pozyskiwaniu licencji do najbardziej rozpoznawalnych produkcji animowanych dla młodzieży, które następnie będą wykorzystywane do wytwarzania gier.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments