Elon Musk ponownie najbogatszy!

0
Elon Musk
Źródło: https://www.inc.com/justin-bariso/elon-musk-shared-a-profoundly-simple-productivity-hack-that-just-may-change-your-life.html

Szef Tesli, Elon Musk, ponownie jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził szefa Amazona Jeffa Bezosa. Wszystko za sprawą hossy na akcjach jego spółki.

Elon Musk wraca na szczyt

Notowania Tesli ponownie rosną. Korekta, jaka miała miejsce w lutym, została zakończona. Co za tym idzie, majątek Elona Muska, który nadal posiada ok. 20 proc. udziałów w spółce, znowu rośnie.

I tak po wczorajszej sesji na Wall Street majątek szefa Tesli wynosi już ok. 182 mld dol. To o blisko miliard więcej od tego, ile posiada Jeff Bezos, prezes Amazona, który posiada 10 proc. udziałów w swojej spółce.

Najbogatszy człowiek świata – co to oznacza?

Warto przy tej okazji wyjaśnić jedną bardzo istotną rzecz. Fakt posiadania takiego majątku nie oznacza, że Bezos czy Musk mają na kontach tak wielkie kwoty. Majątki krezusów wycenia się wyliczają wartości ich aktywów. Te ostatnie to z kolei najczęściej akcje. Ma to ważne implikacje, których wiele ludzi nie rozumie.

Np. skoro akcje Tesli drożeją, majątek Muska rośnie. Jeśli zaczną spadać, jego wartość netto jako miliardera także spadnie. Oznacza to, że majątki obu panów – Muska i Bezosa – są w dużej części wirtualne. Gdyby obaj chcieli sprzedać wszystkie swoje udziały we własnych firmach, nie jest wykluczone, że nie otrzymaliby dokładnej równowartości podanych powyżej kwot.

W poniedziałek na rynek napłynęła też informacja, że Elon Musk został technokrólem Tesli. Spółka przekazała organowi nadzorcy rynku, że od 15 marca właśnie taką funkcję (ang. Technoking of Tesla) zaczął pełnić. To jednak nie koniec. Dyrektor finansowy Tesli został określony mianem Master of Coin. To nawiązanie do cyklu książek „Pieśni lodu i ognia” (jego pierwszą częścią jest „Gra o tron”) George’a R.R. Martina. To zapewne wyraz bardzo specyficznego poczucia humoru samego Muska.

Do tego dochodzą także informacje o tym, że Tesla inwestuje w kryptowalutę bitcoin. Sam Musk wielokrotnie chwalił też DogeCoin – alternatywną kryptowalutę, która powstała na bazie popularnego parę lat temu mema.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments