BTC Studios zapowiada premierę gry „Zorro The Chronicles”

Informacja prasowa

Udostępnij

BTC Studios S.A. wyda grę przygodową (typu action-adventure) pt. „Zorro The Chronicles”, opracowaną na podstawie popularnej serii filmów animowanych z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów na świecie. Za produkcję gry odpowiada PVP Games, a za jej development BKOM Studios – jeden ze światowej klasy developerów odpowiedzialny za znane realizacje dla Warner Bros., Disney, Star Wars, Magic The Gathering czy Monopoly itp. Gra „Zorro The Chronicles” to propozycja dla młodzieży, dozwolona już od 7 roku życia. Do szerokiej dystrybucji tytuł trafi już na początku jesieni – we wrześniu 2021 roku. Gra wydawana przez BTC Studios S.A. będzie dostępna na wszystkich najważniejszych platformach – Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC i Mac. Gra będzie dystrybuowana w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, portugalskim, niemieckim, japońskim, rosyjskim, chińskim i polskim. 

Zorro The Chronicles

Gra „Zorro The Chronicles” to ekscytująca gra akcji bez brutalnej przemocy, zapewniająca rozrywkę i walkę z zabawnymi elementami charakterystycznymi z filmów i animacji o znanym kalifornijskim bohaterze. Znamienny dla tytułu jest także sposób zaawansowanej eksploracji inspirowany grami takimi jak Arkham Asylum, Spider-Man, Assassin’s Creed. Gra „Zorro The Chronicles” – ma szansę stać się jedyną grą na rynku dla młodzieży, w zakresie wiekowym 7+, zapewniającą wysoką jakość rozgrywki i doświadczenia znane bardziej z gier dedykowanych starszej grupie odbiorców.

Stań się bohaterem

Gracze będą mogli wcielić się w tytułowego Zorro lub jego siostrę Ines. W zaplanowanym scenariuszu i przebytych przygodach będą chronić słabszych i niewinnych, by ocalić hiszpańską Kalifornię przed złym generałem i jego zbirami. Główny bohater jest mistrzem szermierki i wirtuozem walki z wieloma wrogami na raz. Potrafi skradać się i wykazuje spryt oraz rozwagę. W sytuacjach wymagających od niego otwartej walki, nie stroni od użycia szpady lub walki wręcz. Wszystko będzie okraszone humorem i elementami fabuły z przymrużeniem oka.

„Żyj jak bohater. Jeśli masz walczyć, to tylko o sprawiedliwość! Głównego bohatera, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na świecie, będzie można rozwijać poprzez poprawę jego statystyk, zebrane talizmany i nowe ruchy w walce. Sama fabuła osadzona będzie w pięknych, bardzo malowniczych lokacjach XVIII-wiecznej hiszpańskiej Kalifornii.” – mówi Krzysztof Jagieło, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

Gra umożliwia ponadto dostosowanie indywidualnego podejścia do każdego z wielu rodzajów i kategorii wrogów. Bohater może być jak „Ninja” atakujący po cichu z ukrycia, aby wyprowadzić przeciwników z zasadzki lub po prostu po cichu, niezauważenie przemknąć obok nich. Alternatywą dla cichej, skrytej walki z przeciwnikami jest otwarta konfrontacja i podjęcie najcięższych szermierczych wyzwań, z którymi główny bohater poradzi sobie z wyjątkową brawurą i poczuciem humoru.

„Nowy tytuł to oferta dla graczy w bardzo dużym przedziale wiekowym, począwszy od 7+. Staraliśmy się wspólnie z Bkom Studios wypracować idealny model rozgrywki w pełni bezpieczny dla psychiki młodszych graczy, a zarazem mocno interakcyjny i angażujący w rozgrywkę. Efekt jest rewelacyjny i pierwsze testy pokazały nam, że ta gra naprawdę się podoba. Wstępna ocena Metametric jest bardzo wysoka. Sądzimy, że gra będzie hitem wśród młodzieży. Chcemy także zachęcić do wspólnej zabawy i rozgrywki rodziców, którym bohatera Zorro nie trzeba przedstawiać. Całość w sympatycznej oprawie i z poczuciem humoru. Jednym słowem super rozrywka dla całej rodziny” – mówi Wojciech Kaszycki, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

Gra po zainstalowaniu będzie zajmować ponad 8 GB miejsca na dysku. Jej wymagania sprzętowe nie będą wygórowane i powinny być spełnione nawet przez okazjonalnych graczy na PC, jak i starsze konsole. Tytuł będzie posiadał wyłącznie moduł dla jednego gracza (single player), a fabuła gry zapewnia możliwość przejścia jej na wiele sposobów. Średni czas gry od jej rozpoczęcia do samego finału to 9h. BTC Studios nie wyklucza wyprodukowania DLC w przyszłości.

„Przyciągamy do zespołu Spółki najlepsze talenty gamingowe. W nowym projekcie chcemy uwolnić maksymalny potencjał ze sprawdzonej formuły: połączenia bohatera zapadającego w pamięć z angażującym gameplayem. Sukces choćby „Mario Bros” to dowód na to, że wykorzystanie niezwykle charakterystycznych postaci z dobrym, innowacyjnym gameplayem, może prowadzić do niesamowitych rezultatów. Formuła ta, jest również wykorzystywana z sukcesami np. przez Marvel. Gra stanie się także i naszym wehikułem biznesowym, wznoszącym BTC Studios na kolejny, wyższy poziom. Gra Zorro będzie dla nas momentem przełomowym. W planach promocji zamierzamy wykorzystać też paletę viralowych i wielu niestandardowych działań marketingowych, precyzyjnie trafiających do odbiorców tak zaprojektowanej gry.” – dodaje Krzysztof Jagieło.

Trailer gry dostępny jest na stronie: https://youtu.be/EXytq324T20

Najnowsze

Zobacz również