Platforma streamingowa Spotyify poinformowała właśnie, że nowy singiel Adele okazał się gigantycznym sukcesem.

Adele królową Spotify

Adele po paru latach przerwy od śpiewania wraca na scenę i to w wielkim stylu. Opublikowała w piątek premierowy singiel zatytułowany „Easy on Me”. To zapowiedź nowego albumu wokalistki zatytułowanego „30”. Jego premiera przewidziana jest na 19 listopada.

Piosenka niemal z miejsca stała się hitem internetu. W pierwszych godzinach odtworzono ją miliony razy na wszystkich platformach streamingowych. W samym tylko serwisie YouTube było to 60 milionów razy.

Rekord pobito jednak też na Spotify. Od teraz piosenka jest utworem, który miał najwięcej odtworzeń w pierwszej dobie od premiery. Wcześniej rekord należał do koreańskiego zespołu BTS. Jego kompozycję „Butter” odtworzono 20,9 miliona razy w 24 godziny.

Adele – nowa królowa popu?

Adele to urodzona w 1988 roku piosenkarka. Ma w dyskografii tylko trzy wydawnictwa, ale już teraz jest uznawana na żywo ikonę popu.

Jej ostatni album, „25”, ukazało się w 2015 roku. Już wtedy święciła tryumfy w sieci. Singiel „Hello” z 2015 r., który zapowiadał wtedy wspomniany album studyjny, w ciągu 24 godzin uzyskał liczbę ponad 27,7 milionów wyświetleń. Ustanowił również rekord w najszybszym uzyskaniu 100 mln odtworzeń (zajęło to pięć dni). Utwór zajął także pierwsze miejsce w Billboard Hot 100, gdzie utrzymał się 10 tygodni. 21 stycznia teledysk do utworu przekroczył miliard wyświetleń w serwisie YouTube, ustanawiając rekord najszybszego przekroczenia miliarda wyświetleń (87 dni).

Album „25” sprzedał się w nakładzie ponad 20 mln egzemplarzy.

Za szczytowe osiągnięcie Adele uchodzi jednak „21” – jej drugi album studyjny, wydany 24 stycznia 2011 r. Tytuł albumu, podobnie jak debiutanckiego „19” i kolejnych, nawiązuje do wieku artystki w trakcie jego powstawania. To na „21” znalazły się takie hity jak: „Rolling in the Deep” czy „Someone Like You”. Album otrzymał m.in. nagrodę BRIT Awards 2012 w kategorii Album roku, natomiast Adele otrzymała nagrodę w kategorii Najlepsza artystka. Płyta na całym świecie sprzedała się w nakładzie ponad 30 mln.

Wkrótce przekonamy się, jak na rynku poradzi sobie jej nowa płyta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments