Netto może przejąć Tesco. Sieć należąca do Salling Group przejmie aż 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne objęte umową.

Netto przejmuje Tesco

Wiadomość nie powinna szokować. O tym, że Tesco chce wycofać się z polskiego rynku mówiło się już w 2019 roku. W czerwcu zeszłego roku ogłoszono z kolei, że firma za 819 milionów złotych sprzedaje swój polski oddział Salling Group – właścicielowi sklepów Netto. Zgodę na to wydał UOKiK.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi – powiedział Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Teraz zaczyna się dla nas prawdziwa praca – dodaje.

Co dalej z pracownikami?

Powstaje pytanie, jaki los spotka pracowników Tesco. Ponoć wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe, personel ma pozostać. Pracownicy Tesco przejdą jedynie do Netto. Jak dodają media, wraz z przekształcaniem kolejnych placówek Tesco w format Netto 3.0 ich pracownicy przejdą program szkoleniowy. To ma przygotować ich do pracy w nowej firmie.

– Jesteśmy gotowi na powitanie wielu nowych, świetnych pracowników z Tesco, którzy znają swoich klientów i potrafią obsługiwać ich na poziomie, który oferujemy także w Netto – podsumowuje Janusz Stroka.

Tesco Polska już latem 2020 r. przekazało do wiadomości publicznej zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. W nim podane są dokładne powody nowych zwolnień grupowych. O sprawie pisaliśmy w tym miejscu.

Jako powody podano:

1. Zmiana struktur organizacyjnych skutkująca redukcją określonych stanowisk oraz koniecznością redukcji zatrudnienia na tych stanowiskach, jak i likwidacją określonych stanowisk w biurze głównym, spowodowanych zaprzestaniem lub uproszczeniem określonych procesów, zaprzestaniem świadczenia określonych usług na rzecz podmiotów z grupy Tesco, dostosowaniem struktur biura do zamierzonej struktury w związku z przyczynami ekonomicznymi.

2. Zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych biura głównego oraz sklepów w tym obejmujących likwidację stanowisk lub redukcję zatrudnienia na określonych stanowiskach.”

Przypomnijmy, że marka Netto obecne jest na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma ma ok. 400 sklepów w kraju i trzy magazyny dystrybucyjne. Zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments