Wielu Polaków z pewnością zastanawia się ile pieniędzy zarabiają politycy oraz jakim majątkiem dysponują. Z najnowszego sprawozdania finansowego wynika, że Mateusz Morawiecki posiada majątek, który czyni go najbogatszym szefem rządu w historii Polski.

Szacowany majątek Morawieckiego przekracza 13 mln zł

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano właśnie najnowsze oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego. Wynika z niego, że premier zgromadził na swoim koncie 4,93 mln zł. Mimo, iż nie posiada żadnych oszczędności w walutach obcych ani papierów wartościowych, to posiada kilka domów i mieszkanie.

Szef rządu wskazał w swoim zeznaniu podatkowym, iż posiada:

  • Wyceniony na 1,9 mln zł dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych, położony na działce o powierzchni ok. 0,46 ha wraz zabudowaniami gospodarczymi i zabudowaniami (domkami) letniskowymi.
  • Wyceniany na 3-3,5 mln zł dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych, położony o powierzchni ok. 3100 metrów kwadratowych.
  • Wyceniane na ok. 1,1 mln zł mieszkanie o powierzchni 72,4 metrów kwadratowych.
  • Wycenianą na ok. 600 tys. zł połowę własności szeregówki o powierzchni 180 metrów kwadratowych położonej na działce ok. 400 metrów kwadratowych.
  • Wycenianą na ok. 200 tys. zł działkę rolną o powierzchni 2 ha.
  • Wycenianą na ok. 60 tys. zł zabudowę kuchenną
  • Wyceniane na ok. 270 tys. zł meble

Mateusz Morawiecki przyznał także, że z tytułu wynagrodzenia KPRM otrzymał ponad 217 tys. zł, a z tytułu diety parlamentarnej – 4091 zł.

W jego oświadczeniu majątkowym znalazł się również zapis o uprawnieniu do do akcji banku Santander, którego kiedyś był prezesem, w liczbie 3857. Zostały one określono kwotowo w wysokości 350 tys. zł, jednak premier zastrzegł, iż nie posiada wiedzy, czy te uprawnienia mogą zaistnieć w praktyce.

Przyznał też, że udzielił swojej siostrze pożyczki w wysokości ok. 300 tys. zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments