Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut?

983
krytowaluty

Zastanawiasz się, w co zainwestować oszczędności? Od kilku lat szczególnym uznaniem inwestorów cieszą się kryptowaluty. Jeśli i ty chcesz zacząć zarabiać na handlu wirtualnymi walutami, musisz założyć konto na specjalnej giełdzie. Sprawdźmy zatem, jak kupić kryptowaluty na giełdzie.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to wirtualne waluty, które nie mają formy fizycznej. Emisją kryptowalut nie zajmuje się żadna instytucja, przez co charakteryzują się one całkowitą decentralizacją. Ich funkcjonowanie opiera się na rozproszonym systemie księgowym, a jego podstawę stanowi kryptografia.

Pierwsze kryptowaluty pojawiły się kilkanaście lat temu, a do najpopularniejszych walut wirtualnych należą Bitcoin, Ethereum, Carando, czy Polkadot. Co ważne, kryptowaluty można wydobywać samodzielnie, lub kupować je na tzw. giełdach kryptowalut.

Czym jest giełda kryptowalut?

Giełdy kryptowalut to wirtualne miejsca, w których odbywa się handel kryptowalutami. Działają one na podobnej zasadzie jak tradycyjne giełdy papierów wartościowych, choć sprzedaż i kupno kryptowalut odbywa się przez całą dobą, każdego dnia tygodnia.

Dodajmy jeszcze, że poza handlem kryptowalutami, na giełdzie znaleźć można wiele przydatnych informacji, takich jak:
• kursy poszczególnych kryptowalut,
• notowania,
• aktualne trendy panujące wśród graczy.

Giełdy kryptowalut są dostępne dla każdego, zarówno dla doświadczonych graczy, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z handlem wirtualną walutą.

Jak znaleźć najlepszą giełdę kryptowalut?

Zanim zaczniesz sprzedawać lub kupować kryptowaluty, musisz zdecydować się na jedną z wielu giełd kryptowalut. Wybierając najlepszą z nich, kieruj się takimi czynnikami, jak certyfikaty bezpieczeństwa oraz systemy, na jakich dana giełda pracuje. Do tego dochodzą również koszty związane z korzystaniem z danej giełdy, przeprowadzaniem transakcji czy też wypłacaniem kryptowalut.

Trzeba przyznać, że znalezienie najlepszej giełdy nie jest najłatwiejszym zadaniem, dlatego w tym celu warto wspomóc się rankingiem giełd kryptowalut. Dzięki temu w jednym miejscu porównasz ze sobą poszczególne oferty i wybierzesz tę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Jak założyć konto na giełdzie kryptowalut?

Jeśli chcesz korzystać z giełdy kryptowalut, musisz założyć specjalne konto. To do niego zostanie przypisany twój wirtualny portfel, który posłuży ci do zarządzania zgromadzonymi kryptowalutami. Takie konto bez trudu założysz na wybranej przez siebie giełdzie kryptowalut. Wystarczy, że w tym celu wejdziesz na stronę takiej giełdy, podasz swój adres e-mail i zaakceptujesz regulamin.

Następnie będziesz mógł skonfigurować swoje konto. Na tym etapie wybierzesz swój login, hasło, kod PIN, a także będziesz mógł podać numer swojego telefonu. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z wieloetapowej weryfikacji konta, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie twoich inwestycji. Poza tym będziesz musiał podać swoje obywatelstwo i wybrać domyślną walutę.

Na koniec czeka cię weryfikacja tożsamości. Najczęściej wymaga to przesłania zdjęcia dowodu osobistego oraz potwierdzenia miejsca zamieszkania. Jeśli proces weryfikacji przejdziesz pomyślnie, uzyskasz dostęp do swojego konta na giełdzie kryptowalut.

Jak kupić pierwsze kryptowaluty?

Gdy masz już konto na giełdzie, zakup kryptowalut będzie prosty. Musisz odnaleźć na panelu giełdy odpowiednią zakładkę i wybrać opcję zakupu wirtualnej waluty. Następnie wystarczy, że wskażesz wybraną kryptowalutę, podasz ilość i zatwierdzisz transakcję.

Dodajmy jeszcze, że zakupioną kryptowalutę najlepiej jest przechowywać w tzw. prywatnym portfelu. Może mieć on postać specjalnej aplikacji mobilnej, programu lub niewielkiego urządzenia, przypominającego pendrive.

O czym warto pamiętać przed założeniem konta na giełdzie kryptowalut?

Zanim zdecydujesz się na handel kryptowalutami na giełdzie, musisz zdać sobie sprawę z ryzyka inwestycyjnego, jakie się z tym wiąże. Przede wszystkim kursy kryptowalut są bardzo zmienne, przez co dynamicznie zyskują i tracą na wartości. Oznacza to, że równie szybko możesz się wzbogacić, jak i stracić swoje oszczędności. Z tego względu nie warto inwestować w kryptowaluty wszystkich pieniędzy.

Dodajmy do tego jeszcze kwestie bezpieczeństwa. Z jednej strony wybieraj tylko sprawdzone giełdy kryptowalut, gdyż w ten sposób unikniesz sytuacji, w której zniknie ona z dnia na dzień z twoimi walutami. Po drugie, najlepsze giełdy mają dobre systemy zabezpieczeń, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że tego rynek kryptowalut jest częstym celem ataków hakerskich.

Jeśli chcesz wejść na rynek kryptowalut, możesz zacząć je samodzielnie wydobywać. Jednak takie rozwiązanie jest czasochłonne. Dlatego też równie dobrze możesz zakupić wirtualną walutę na specjalnej giełdzie kryptowalut. Dzięki temu od razu możesz inwestować w różnorodne kryptowaluty.

Więcej o kryptowalutach na stronie kontomaniak.pl/poradniki/czym-sa-kryptowaluty.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments