Jacek Sasin chce repolonizacji

235

Nie zejdziemy z drogi, którą obraliśmy. Zamiast wyprzedawać, będziemy konsolidować i repolonizować – to słowa obecnego wicepremiera i zarazem ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Ten powiedział to w piątkowym wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Jacek Sasin: jesteśmy lepsi od PO

Wicepremier dodał, że przykładem tego, że strategia tego rządu jest dobra, jest wygrana PGNiG z rosyjskim Gazpromem przed arbitrażem w Sztokholmie. – Dla Polski to ponad 6 mld zł – mówił. Dodał, że „zupełnie zmieniliśmy filozofię podejścia do polskich sreber narodowych”.

Nie obyło się bez ataku na poprzednie władze, czyli Platformę Obywatelską.

Na tle tego, co nam się udało zrobić, dokonania Platformy wypadają raczej blado. Mogę wyobrazić sobie, że kryzys gospodarczy wywołany epidemią byłby pretekstem do agresywnej wyprzedaży aktywów Państwa. To była filozofia rządów Platformy, uległość wobec zagranicznego kapitału. Tymczasem proszę sobie zobaczyć, jak wygląda walka z pandemią i stan naszej gospodarki, gdy zadbaliśmy o mocną pozycję spółek Skarbu Państwa i ich zaangażowanie w zwalczaniu epidemii – powiedział Sasin.

Podkreślił, że obecna sytuacja w kraju jest dowodem, że to PiS miało rację w sporze politycznym z opozycją.

Pandemia jednoznacznie pokazała, że mieliśmy rację, mówiąc, że kapitał ma narodowość. Ostatecznie skompromitowała też podejście, jakie prezentowali nasi oponenci w okresie swoich rządów. No więc tak, nie zejdziemy z drogi, którą obraliśmy. Zamiast wyprzedawać, będziemy konsolidować i repolonizować, bo to jest po prostu korzystne dla kraju – dodał.

CPK powstanie!

PiS nie zamierza zmieniać swojej strategii gospodarczej – potwierdza to rosnąca liczba polityków. Choć kandydat na prezydenta PO, Rafał Trzaskowski, domaga się np. przerwania prac nad Centralnym Portem Komunikacyjnym (CPK), PiS twierdzi, że nie wchodzi to w grę.

– Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu pod obrady Rady Ministrów trafi wieloletni plan finansowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tym planie zabezpieczymy również środki na dalszą współpracę z portem lotniczym Szczecin-Goleniówpowiedział parę dni temu pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Podobnego zdanie jest prezydent Andrzej Duda, który powiedział z kolei, że chce, aby Polska była krajem odpowiednio rozwiniętym do jej wielkości, położenia i tego, jak wielkim jesteśmy narodem, a jest nas 38 mln. Dlatego powstała idea budowy CPK, który będzie nie tylko hubem, ale i ogromnym impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki, wpisze się w plan rozwoju Trójmorza, który będzie dawał Polsce rozpoznawalność na całym świecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments