Lato pod żaglami, czyli ile kosztują rejsy w Polsce – Morze Bałtyckie i Mazury

0
Rejs o zachodzie słońca

Wielkie Jeziora Mazurskie, z jedynym w swoim rodzaju zjawiskowym krajobrazem, różnorodnością szlaków wodnych, pięknymi lasami, są przyrodniczym ewenementem nie tylko w skali kraju, ale i świata. Szlak wodny wiodący tymi jeziorami, którego historia sięga XIV wieku, biegnie z Węgorzewa, przez Giżycko i Ryn do Mikołajek, skąd można wyruszyć do Pisza lub Rucianego-Nidy. Nic więc dziwnego, że oferta rejsów statkami wycieczkowymi po Wielkich Jeziorach Mazurskich jest naprawdę bogata, a chętnych nie brakuje.

Z kolei rejsy po Morzu Bałtyckim pozwalają na nowo odkryć nasze ojczyste morze. Słona bryza i kołysanie fal to doskonały pomysł na urozmaicenie wakacyjnego wypoczynku nad Bałtykiem. Przy okazji, dzięki takim rejsom możemy zwiedzić najważniejsze porty i latarnie morskie znajdujące się w naszym kraju. Morze Bałtyckie z całą pewnością posiada swój wyjątkowy urok oraz pewien magnetyzm, dzięki czemu nie pozwala o sobie zapomnieć.

Ile kosztują rejsy po Bałtyku i Mazurach? Przekonamy się poniżej:

Rejsy po Morzu Bałtyckim

Stażowe i turystyczne rejsy jachtem

Największą popularnością cieszą się rejsy turystyczne połączone z gromadzeniem doświadczenia na pokładzie jachtu, czyli należenia do załogi. Nazywają się one rejsami stażowymi. Tygodniowy rejs, podczas którego odwiedzimy porty Zatoki Gdańskiej – Gdynię, Hel, Jastarnię i Gdańsk, to koszt 1500 złotych za osobę. Z kolei krótszy, trwający 3 dni rejs – z Gdyni do Władysławowa i z powrotem lub z Gdyni na Hel i z powrotem to koszt rzędu Rejs po morzu 550 złotych. Ceny zawierają czarter jachtu, opiekę Kapitana, realizację programu rejsu oraz ubezpieczenie NNW.

Rejsy żaglowcem

Możliwa jest także podróż większym żaglowcem – nawet takim, który posiada aż 40-osobową załogę. W tym przypadku można się wybrać w rejs ze Szczecina, przez Świnoujście, następnie pętla dookoła Bornholmu, i powrót w miejsce początkowe. Taki rejs trwający 7 dni kosztuje 2290 złotych za osobę, a 5 dni – 1599 PLN. W cenie mamy jednak pełne wyżywienie.

Lokalne krótkie rejsy dla turystów

Oczywiście, osoby szukające mniej intensywnych wrażeń mogą się wybrać w krótkie, lokalne rejsy turystyczne, organizowane w popularnych miejscowościach. Ich oferta zaprezentowana została poniżej:

 • Darłowo – 35 PLN za rejs trwający 40 minut
 • Gdańsk-Westerplatte-Gdańsk – 55 PLN za rejs trwający 90 minut
 • Kołobrzeg – 35 PLN za rejs trwający 30 minut
 • Łeba – 40 PLN za rejs trwający 45 minut
 • Władysławowo – 20 PLN za rejs trwający 45 minut
 • Trójmiasto-Hel – 45 PLN za dwugodzinny rejs

Rejsy statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich

Na Mazurach znajdziemy szeroki wachlarz ofert rejsów wypływających z każdej z głównych miejscowości szlaku wodnego, czyli z Węgorzewa, Giżycka, Mikołajek, Rucianego-Nidy, Rynu i Rydzewa, oferując najlepsze możliwości podziwiania walorów krajobrazowych Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i dotarcia do najpopularniejszych miejscowości turystycznych.

Stażowe i turystyczne rejsy jachtem

Zacznijmy od rejsów turystycznych i turystyczno-stażowych. Tygodniowy rejs na niedużym Rejs - widok z jachtu jachcie (5-6 osób + sternik) to koszt rzędu 1000-1200 złotych za osobę. Wycieczka rusza i kończy się w Węgorzewie. Żegluje się po takich jeziorach, jak Święcajty, Mamry, Łabap, Dargin, Kisajno i Niegocin, oraz odwiedza takie porty, jak wspomniane Giżycko, Mikołajki, Ruciane-Nida, Ryn i Rydzewo. Szczegółowy przebieg trasy rejsu jest w dużej mierze uzależniony od warunków pogodowych. Cena obejmuje czarter jachtu, zakwaterowanie na jachcie, paliwo do jachtu, opłaty portowe oraz ubezpieczenie NNW.

Oferowane są także krótsze rejsy turystyczno-doszkalające. Taka przygoda trwająca 3 dni, ruszająca i kończąca się w Rynie i przebiegająca przez Mikołajki i Ruciane-Nidę to koszt rzędu 800 złotych za osobę, wraz z wliczonym profesjonalnym szkoleniem dla początkujących.

Jacht ze sternikiem na wyłączność

Zorganizowane grupy mogą się z kolei zdecydować na wynajęcie jachtu, wraz z doświadczonym sternikiem na wyłączność. Taki tygodniowy, prywatny rejs po wcześniej opisanej trasie to koszt rzędu 4800 złotych dla czteroosobowej grupy i 5900 dla sześcioosobowej grupy. Co ważne, w każdym z wyżej opisywanych rejsów, wyżywienie organizowane jest we własnym zakresie.

Lokalne rejsy dla turystów

Na koniec czas przedstawić pojedyncze rejsy turystyczne, organizowane w powyższych portach. W ten sposób można albo przemieszczać się między miejscowościami, albo po prostu wybrać się w krótki rejs do podziwiania wybrzeża z tafli jeziora. Wszystkie popularne warianty takich krótkich wycieczek zostały przedstawione poniżej:

 • Giżycko-Mikołajki – 95 PLN za rejs trwający 200 minut
 • Giżycko-Rydzewo – 35 PLN za rejs trwający 40 minut
 • Giżycko-Węgorzewo – 75 PLN za rejs trwający 140 minut
 • Giżycko – 20 PLN za godzinny rejs po jeziorze Niegocin
 • Giżycko – 50 PLN za rejs po jeziorze Kisajno trwający 90 minut
 • Mikołajki-Ruciane – 50 PLN za rejs trwający 150 minut
 • Mikołajki-Ryn – 55 PLN za rejs trwający 100 minut
 • Mikołajki – 38 PLN za rejs po jeziorze Śniardwy trwający 90 minut
 • Mikołajki – 35 PLN za rejs po jeziorze Tałty trwający 80 minut
 • Węgorzewo – 30 PLN za godzinny rejs po jeziorze Mamry
 • Węgorzewo – 38 PLN za rejs po jeziorze Mamry trwający 90 minut
 • Ruciane – 13 PLN za godzinny rejs po jeziorze Nidzkie
 • Ryn – 35 PLN za rejs po jeziorze Ryńskim trwający 80 minut
 • Rydzewo-Mikołajki – 60 PLN za rejs trwający 160 minut
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments