Czym kierować się wybierając wózek widłowy?

0
wozek widlowy

Wiedza o tym, jak wybrać odpowiedni wózek widłowy do pracy wymaga specjalistycznej wiedzy, jeśli masz nadzieję znaleźć najbardziej wydajną i opłacalną maszynę. Poza źródłem zasilania, wybierając wózek widłowy, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpływają na długoterminowe koszty eksploatacji, a także jak wysoko maszyna może podnieść ładunek.

Dzięki postępowi technologicznemu i coraz to nowym ergonomicznym projektom, dobrze dobrany model wózka widłowego może zaoszczędzić czas operatorów, jednocześnie zwiększając ich wydajność i opłacalność operacji. Aby znaleźć wózek widłowy, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom biznesowym, możesz przejrzeć niezliczone modele dostępne w internecie, bądź w salonach stacjonarnych. Podpowiadamy, jaki wózek widłowy wybrać.

Wózki widłowe benzynowe, wysokoprężne i elektryczne

Jeśli chodzi o wózki widłowe, dostępne są trzy rodzaje paliwa – elektryczne, gazowe i diesla. Przykładowo można postawić na elektryczne wózki widłowe, które będą początkowo kosztować więcej, ale z czasem zaczynają opłacać się coraz bardziej, ponieważ mają dłuższą żywotność i niższe zużycie w porównaniu z innymi typami wózków widłowych. Działają również cicho i nie emitują spalin, dlatego są zalecane do pracy w pomieszczeniach lub w zimnym klimacie. Jeśli wybierasz wózki widłowe Poznań jest pełen możliwości pod kątem asortymentu.

Z kolei wózki widłowe na gaz lub olej napędowy mogą podnosić znacznie większe ładunki i poruszać się szybciej i przede wszystkim są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Wózki widłowe z silnikiem diesla są zdecydowanie zalecane, jeśli wózek widłowy będzie używany do podnoszenia ciężkich przedmiotów lub na zewnątrz.

W przypadku jeśli zastanawiasz się nad zakupem wózka widłowego na gaz, masz do wyboru LPG lub CNG. Oba są szybkie w tankowaniu i mają długą żywotność.

Wózek nowy czy używany – jaki wybrać?

Nowy, używany? Z gwarancją czy bez? To są kwestie, które poruszane są przez wiele osób zastanawiających się nad taką inwestycją do firmy. Używane wózki widłowe to przede wszystkim mniejsze koszty początkowe. W przypadku użytkowania poniżej 10 godzin tygodniowo może to być dobra opcja.

jeśli zamierzasz kupić nowy wózek do swojej firmy, możesz napotkać na wyższy koszt początkowy. Zakup nowego modelu może być dobrą opcją zarówno w przypadku intensywnego, jak i wykorzystywania wózka przez kilka godzin tygodniowo. Zakup nowego wózka widłowego wiąże się przede wszystkim z niższymi kosztami serwisu.

Wynajem wózków widłowych to także niski koszt początkowy. Jedną z kluczowych zalet tej formy użytkowania wózku widłowego jest oszczędzanie gotówki na inne podstawowe operacje biznesowe. Czym kierować się wybierając wózek widłowy? Jeśli zastanawiasz się nad znalezieniem wózka widłowego dopasowanego do własnych potrzeb, możesz z powodzeniem sięgnąć po różne modele i rozwiązania. Decydując się na wózek widłowy masz różne możliwości – możesz wózek widłowy wynająć i pozbyć się problemu serwisów, bądź wybrać wózek widłowy nowy, który będzie długoterminową inwestycją.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments