Dziś bitcoin przebił poziom 20 000 USD. Tym samym kryptowaluta jest najdroższa w swojej historii.

Bitcoin powyżej 20 000 USD

Dziś bitcoin przebił poziom 20 000 USD. Oznacza to, że jest ona najdroższa w swojej ponad 10-letniej historii. Analitycy są zdania, że to nie koniec.

W nowym odcinku podcastu “The Wolf of All Streets”, doświadczony trader Peter Brandt przyznał, że jego zdaniem hossa na BTC jeszcze trochę potrwa.

– W 2018 roku odłożyłem na bok sumę pieniędzy, o której pomyślałem: „To są pieniądze na bitcoina”. (…) Nie widzę jeszcze żadnego znaku, który sugerowałby, że bitcoin nie będzie dalej rosnąć [na wykresie] – powiedział w czasie udzielania wywiadu.

Podobnie jak wielu innych inwestorów, uważa, że ​​bitcoin może w czasie tej hossy wzrosnąć do aż 100 000 USD. Jednocześnie ostrzegł zwolenników cyfrowej waluty, że ta może ostatecznie całkowicie stracić na wartości. Powód? Powstanie coś lepszego pod kątem technologii.

– Mimo wszystko technologia zawsze się zmienia. Dzieje się coś zupełnie nowego i [coś poprzedniego] staje się nieaktualne – tłumaczył.

Dalej tłumaczył, że cyfrowa waluta nadal jest czymś nowym na rynku i trudno jasno określić jej status.

Bitcoin może być dla mnie magazynem wartości. Może to być środek wymiany. Może stać się walutą. Może przybrać cechy waluty. (…) Widzimy korporacje, które nie tylko sprzedają swoje buty online za bitcoiny, ale także przechowują bitcoiny w swoim skarbcu – mówił Brandt.

Bitcoin zyskuje w oczach inwestorów

Peter Brandt ma jednak rację. Bitcoin jest coraz cieplej przyjmowany na rynku. Badanie Global Fund Manager Survey przeprowadzone przez Bank of America Merrill Lynch wykazało, że duże firmy coraz chętniej inwestują w kryptowalutę.

Bitcoin zajął w rankingu Bank of America Merrill Lynch trzecie miejsce. Aż 15 proc. respondentów ankiety uważa kryptowalutę za atrakcyjne aktywo. Cyfrową „monetę” wyprzedziły jedynie akcje spółek technologicznych (52 proc.) i krótkie pozycje dolarowe (18 proc.).

Wielu zarządzających aktywami o dużej wartości poważnie rozważa też zakup bitcoina i to po raz pierwszy w swojej karierze. Zostali oni zachęceni przykładami słynnych inwestorów czy firm takich jak np. MicroStrategy, Square i Paul Tudor Jones. Ostatnio także firma ubezpieczeniowa MassMutual i menadżer inwestycyjny Ruffer ujawnili, że kupili BTC.

Badanie Bank of America wykazało również, że zarządzający funduszami po raz pierwszy od 2013 roku wykazują lekki dystans i obawę dot. trzymania oszczędności w gotówce. To zapewne efekt dodruku dolarów, jaki był efektem koronakryzysu.

To nie pierwszy raz, kiedy bitcoin pojawił się w miesięcznej ankiecie Bank of America. W grudniu 2017 r. znalazł się na szczycie listy w ankiecie, z której wynikało, że aż 32 proc. respondentów uznało kryptowalutę za najbardziej popularne aktywo.

Poprzedni artykułNie pojedziesz już w podróż służbową?
Następny artykułAplikacja Banku Millennium dołączyła do Huawei AppGallery
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments