Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu podróży służbowych. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona jutro – przyznał dziś wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Ograniczenia po świętach

– Dzisiaj odbyła się ważna narada o wynikach tej narady poinformuje jutro premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia (Adam – PAP) Niedzielski – powiedział na Onet.pl Gowin, pytany o to, czy wkrótce czekają nas nowe ograniczenia dot. handlu. Dodał, że „czas obowiązywania nowych regulacji będzie obejmował okres od 28 grudnia do 17 stycznia”.

– Rząd zastanawia się nad zakazaniem podróży służbowych, ale decyzja zostanie ogłoszona jutro. Dziś przedwcześnie jest spekulować – przyznał.

Rządowi chodzi zapewne o to, że dziś zakaz podróżowania w celach turystycznych jest omijany w taki sposób, że podróżujący wybierają się formalnie w „podróż służbową”.

Takie przykłady każdy z nas może znaleźć w sieci, gdzie różne podmioty w charakterze wyjazdu służbowego zapraszają do spędzenia Sylwestra i ferii – powiedział wczoraj minister zdrowia.

Covid w Polsce

W Polsce rośnie liczba ofiar covid, która wyniosła dziś łącznie 605. Jest to najwyższy wynik zgonów od blisko 2 tygodni. Dotychczas covid-19 potwierdzono u 1 159 901 osób, co stanowi już 3,08 proc. mieszkańców kraju. W ciągu ostatniej doby przybyło 12 454 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia.

W środę Ministerstwo Zdrowia odnotowało 6907 zakażeń. Zakażeni pochodzą z województw: mazowieckiego (1461), wielkopolskiego (1373), śląskiego (1340), kujawsko-pomorskiego (1181), zachodniopomorskiego (1064), łódzkiego (943), pomorskiego (868), warmińsko-mazurskiego (815), lubelskiego (641), dolnośląskiego (629), małopolskiego (538), podlaskiego (370), lubuskiego (323), podkarpackiego (322), opolskiego (247), świętokrzyskiego (181). 158 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Poprzedni artykułWeirdFish planuje zadebiutować na NewConnect w 2021 r.
Następny artykułBitcoin najdroższy w historii
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments