Bezpieczny Kredyt 2% – podpisano już ponad 7600 umów

63
kredyt

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał w poniedziałek, że w ramach rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2 procent podpisano już ponad 7600 umów na łączną kwotę w wysokości około 2,917 miliarda złotych. Co więcej, złożono już ponad 47 600 wniosków Bezpieczny Kredyt.

Bezpieczny Kredyt 2% wciąż cieszy się gigantyczną popularnością rekordowe ceny mieszkań

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podał w poniedziałek, że w ciągu pierwszych 10 tygodni (do 11 września) działania programu Bezpieczny Kredyt 2% złożono 47 067 wniosków kredytowych i zawarto 7682 umowy na łączną kwotę w wysokości około 2,917 miliarda złotych. Średnia kwota Bezpiecznego Kredytu 2% to obecnie 379 666 PLN.

Z powyższych danych wynika, że w ciągu minionego tygodnia liczba nowych wniosków wzrosła o 5243. To tylko nieznacznie mniej niż między 28 sierpnia a 4 września, kiedy przybyło ich 5787. Dla porównania: w tygodniu 21-28 sierpnia banki odebrały 3912 wniosków. Oznacza to, że popyt na Kredyt 2% absolutnie nie słabnie.

Minister Buda podkreślił przy tym, że program ten spotkał się z dużym zainteresowaniem osób, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie. Szef resortu zauważył, że “do tej pory wiele młodych osób nie miało szans na własne lokum, bo nie miało zdolności kredytowej. Bezpieczny Kredyt to oferta właśnie dla nich”.

Obecnie Bezpieczny Kredyt 2% oferuje już 11 banków: Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao SA, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, PKO Bank Polski, SGB-Bank i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem, VeloBank oraz – od dziś – mBank.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii dodało, że trzy kolejne banki – w tym Santander Bank Polska – deklarują gotowość do przystąpienia do programu w trzecim i czwartym kwartale bieżącego roku.

Założono już ponad 2200 Kont Mieszkaniowych doradca kredytowy

Ponadto, Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał w poniedziałek, iż od 3 lipca do chwili obecnej uruchomiono już ponad 2200 Kont Mieszkaniowych, na których zgromadzono już blisko 5,4 miliona złotych.

Obecnie Konto Mieszkaniowe oferują trzy banki: Alior Bank, Bank Pekao SA i PKO Bank Polski. Ponadto, Bank Gospodarstw Krajowego jest obecnie w trakcie uzgodnień z kolejnym bankiem.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments