Bezpieczny Kredyt 2% – liczba podpisanych umów wciąż dynamicznie rośnie

Udostępnij

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał wczoraj, że w ramach rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2 procent podpisano już ponad 3900 umów na łączną kwotę w wysokości około 1,457 miliarda złotych. Co więcej, ponad 36 tysięcy osób złożyło już wniosek o Bezpieczny Kredyt.

Bezpieczny Kredyt 2% nadal cieszy się gigantyczną popularnością Kredyt hipoteczny

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda w oficjalnym komunikacie podał wczoraj, że w ciągu ośmiu pierwszych tygodni działania programu Bezpieczny Kredyt 2% (do 24 sierpnia) złożono 36 037 wniosków kredytowych i zawarto 3901 umów na łączną kwotę 1,457 miliarda złotych. Średnia kwota Bezpiecznego Kredytu 2% to 373 563 PLN.

Zdaniem ministra Budy sukces programu Pierwsze Mieszkanie oznacza, że „deweloperzy będą budowali więcej mieszkań, a większa konkurencja na rynku oznacza korzyści dla klientów”.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało również że obecnie w programie uczestniczy dziewięć banków – Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Pekao SA, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, PKO BP, SGB-Bank, VeloBank, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie i Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Bank Gospodarstwa Krajowego oczekuje obecnie na podpisanie umowy o współpracy przez jeden z banków, a cztery kolejne deklarują gotowość do przystąpienia do programu w trzecim i czwartym kwartale tego roku.

Na decyzję kredytową będziemy musieli poczekać dłużej?

Choć banki mają 21 dni od złożenia kompletnego wniosku, by wydać decyzję o przyznaniu kredytu lub odmowie udzielenia finansowania, to w związku z ogromnym obecnie zainteresowaniem, które jest pokłosiem programu Bezpieczny Kredyt 2 procent, czas ten może się jednak wydłużyć.

Niektóre banki – w tym PKO Bank Polski – już dziś, przy składaniu wniosków, informują, że czas rozpatrywania wniosku kredytowego może się wydłużyć. Banki nie są bowiem w stanie zwiększyć z dnia na dzień zatrudnienia, tak by obsłużyć większą liczbę klientów.

Poza tym, zainteresowanie kredytami ma charakter falowy i najprawdopodobniej za kilka miesięcy ustabilizuje się.

Coraz więcej osób otwiera Konta Mieszkaniowe kredyt hipoteczny

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało wczoraj także, iż od 3 lipca do chwili obecnej uruchomiono 1644 Konta Mieszkaniowe, na których zgromadzono już ponad 3,15 miliona złotych.

Obecnie Konto Mieszkaniowe oferują trzy banki: Alior Bank, Bank Pekao SA i PKO Bank Polski. Ponadto, Bank Gospodarstw Krajowego jest obecnie w trakcie uzgodnień z kolejnym bankiem.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również