Pisaliśmy już o tym, że zespół rockowy Red Hot Chili Pappers sprzedał prawa do swojego katalogu utworów. Teraz w podobny sposób na emeryturę chce chyba przejść Aerosmith.

Aerosmith sprzedało prawa do swojej muzyki

Zespół poinformował właśnie, że sprzedał prawa do swojej twórczości firmie Universal Music.

Aerosmith stało się tym samym kolejnym zespołem po Red Hot Chili Peppers, który zdecydował się na taki krok. Prawa do swoich piosenek przehandlował też Bob Dylan. Co ciekawe, grupa sprzedała nie tylko prawa do własnego katalogu, ale też osobiste archiwa muzyków, które zawierają różne pamiątki z poszczególnych etapów kariery zespołu.

Nie podano kwoty, za jaką dokonano transakcji.

Nabywca katalogu podsumował współpracę z Aerosmith:

„Poza dostępem do całego katalogu zespołu współpraca jest bezprecedensowa również dlatego, że obejmuje tak zwane „Vindaloo Vaults”, a także osobiste archiwa Stevena Tylera, Joe Perry’ego, Toma Hamiltona, Joeya Kramera i Brada Whitforda. Będą oni aktywnie pomagać w zarządzaniu ich muzyką, zdjęciami, materiałami wideo, dziełami sztuki, czasopismami, setlistami oraz pamiątkami. Przyszłe publikacje zapewnią fanom dostęp do wcześniej niepublikowanych materiałów, co jeszcze bardziej ugruntuje pozycję zespołu wśród najbardziej szanowanych grup rockowych w historii.”

Żywe legendy rocka

Zespół Aerosmith powstał w 1970 roku. Na jego czele od lat stoi wokalista Steven Tyler. To on wraz z gitarzystą Joe’m Perry’m tworzył tzw. duet „toksycznych bliźniaków”, który przez dekady napędzał karierę grupy.

W swojej karierze formacja sprzedała ponad 150 milionów egzemplarzy swoich płyt. Ma na koncie wiele przebojów – m.in. „Amazing”, „Crazy” czy „Janie’s Got A Gun”. Dyskografię zespołu zamyka album „Music from Another Dimension”, który spotkał się jednak z chłodnym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych.

Członkowie grupy od pewnego czasu sugerowali, że wkrótce mogą skończyć karierę. Panowie mają już z czego żyć. Szacuje się, że do 2008 roku każdy z członków zespołu zarobił ponad 100 milionów dolarów.

Aerosmith miało zagrać w Polsce latem 2020 r. Z powodu pandemii koncert został jednak przeniesiony. Nowa data wydarzenia to lipiec 2022 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments