Złoty cały czas mocny wobec walut. Dolar kosztuje 4,41 PLN.

0
polski złoty

Główne światowe waluty straciły we wtorek, 13 grudnia wobec złotego. Polski złoty tym samym cały czas pozostaje mocny wobec popularnych walut. Najgorzej wypadł wczoraj amerykański dolar. Notowania pary walutowej USD/PLN obniżyły się ogólnie o 4 grosze. Dolar kosztuje 4,41 PLN w środę, 14 grudnia. Z kolei kurs pary EUR/PLN znajduje się przy 4,70 PLN. Za jednego franka trzeba o 8 zapłacić 4,7550 PLN. Natomiast notowania GBP/PLN utrzymują rejony 5,46 PLN. Jak złoty wypadnie w środę?

Niezmieniona sytuacja franka

Szwajcarski frank stracił niewiele wczoraj w relacji do złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN w dalszym ciągu oscylowały w podobnym zakresie. Frank podjął się we wtorek próby przebicia strefy cenowej: 4,7620-4,7860 PLN. Jednak ponownie złotówka zaznaczyła, że czuwa na tym zakresie. Rynek pary franka do złotego zakończył zmagania w okolicach 4,7450 PLN. Dziś od rana kurs pary CHF rośnie. O godzinie 8 rano za jednego franka płaci się 4,7550 PLN.

Długie oscylowanie poniżej obszaru oporu, czyli wspomnianego przedziału: 4,7620-4,7860 PLN może okazać się niekorzystne dla złotego. Frank szwajcarski ma szansę w sposób nagły zerwać się i przełamać ten zakres.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 14.12.2022

Notowania EUR/PLN przy 4,70 PLN

Jak dotąd w grudniu nastroje na parze walutowej EUR/PLN są mieszane. Raz to złotówka kontrolowała sytuację, innym razem przewodziło euro. Wczoraj finalnie zwyciężyła złotówka, jednak dziś od rana polska waluta traci. Notowania pary EUR/PLN podskoczyły w nocy do 4,7150 PLN, ale nie pozostały tam długo. W obecnej chwili kurs euro znajduje się przy 4,70 PLN.

Dolar kosztuje 4,41 PLN

We wczorajszym przeglądzie par walutowych z udziałem złotego wspominaliśmy, że warto śledzić zachowanie dolara. Rzeczywiście to para walutowa USD/PLN odnotowała wczoraj najwyższą zmianę. Dolar stracił wczoraj ogólnie na wartości. Sytuację wykorzystała złotówka, która zyskała ponad 4 grosze. Kurs dolara zszedł we wtorek poniżej 4,40 PLN. W środę rano para USD/PLN odrabia i dolar kosztuje 4,41 PLN.

Należy zauważyć, że wczorajszym ruchem rynek dolara do złotego zszedł poniżej ostatnich dołków. Ponadto doszło do nadbicia (wyjścia poniżej i powrotu wewnątrz) strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego: 4,3965-4,4200 PLN. Dolar pokazuje, że ten zakres utrzymać zamierza, zatem należy liczyć się dziś z podbiciem. Notowania pary USD/PLN mogą skierować się w najbliższych godzinach do 4,44 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 14.12.2022

Para GBP/PLN podbiła do 5,48 PLN

Wczoraj zakładaliśmy, że dopóki funt szterling utrzymywać będzie poziom 5,46 PLN, będzie miał szansę na wzrost. Para walutowa GBP/PLN zrealizowała cel, podbijając do 5,48 PLN. Miało to miejsce po południu. Złotówka nie dała za wygraną i sprowadziła funta poniżej 5,45 PLN do końca dnia. W środę, 14 grudnia od rana brytyjska waluta prze do przodu. Czy tym razem utrzyma się powyżej 5,48 PLN?

Podsumowanie

Podobnie jak wczoraj, również w najbliższych godzinach cała uwaga skupić się może na dolarze. Rezerwa Federalna zadecyduje dziś o tym, co zrobić z poziomem stóp procentowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments