Kurs euro wynosi 4,69 PLN. Funt szterling powyżej 5,46 PLN.

funty

Polski złoty spokojnie wszedł w nowy tydzień zmagań na rynku walutowym. Złotówka przeważnie drobnie zyskiwała w relacji do głównych światowych walut. Jedynie funt okazał się lepszy od złotego w poniedziałek, 12 grudnia. Dziś od rana para GBP/PLN również wypada dobrze. Funt szterling utrzymuje się powyżej 5,46 PLN. Względem złotego tracą jak dotąd dziś pozostałe główne waluty: dolar, frank i euro. Para walutowa USD/PLN oscyluje tuż poniżej 4,45 PLN. Za franka natomiast płacimy 4,75 PLN. Kurs euro natomiast wynosi 4,69 PLN o godzinie 10. Co pokaże złotówka we wtorek, 13 grudnia?

Dolar czeka na dane

Wczoraj notowania pary walutowej USD/PLN prawie nie uległy zmianie. Dolar jedynie drobnie stracił wobec polskiego złotego. Amerykańska waluta zdaje się czekać na dzisiejsze dane. Na dziś, wtorek 13 grudnia zaplanowana została publikacja odczytu inflacji. Od najnowszego raportu zależeć będzie zachowanie dolara. Para USD/PLN w tym roku już wielokrotnie pokazywała, że potrafi się zerwać do wzrostu. Czy złotówka zdoła „upilnować” dziś dolara?

Funt powyżej 5,46 PLN, szansa na skok?

Na wstępie wspomnieliśmy, że funt jako jedyny zyskał w poniedziałek, 12 grudnia wobec złotówki. Rzeczywiście notowania pary GBP/PLN wzrosły, jednak ostatecznie był to drobny zysk. Dobrze funt radzi sobie dziś od rana. Kurs funta szterlinga znajduje się powyżej 5,46 PLN.

Warto zaznaczyć, że obecnie para walutowa GBP/PLN jest bliska pokonania górnej krawędzi oporu. Mowa o przedziale cenowym: 5,4440-5,4635 PLN. Jeżeli funt stabilnie utrzyma się powyżej 5,46 PLN, będzie szansa na skok do wyższych rejonów. Funt w najbliższych godzinach postawić może na podejście do 5,48 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 13.12.2022

Bez zmian na parze CHF/PLN

Już ponad dwa tygodnie sytuacja na rynku franka do złotego wygląda podobnie. Para walutowa CHF/PLN cały czas stara się pokonać zakres oporu, czyli obszar ceny 4,7620-4,7860 PLN. Jednak złotówka czuwa i jak dotąd, każde podejście we wspomniane rejony kończyło się cofnięciem notowań pary CHF/PLN. Zauważyć należy, że wczoraj ruch był niezwykle słaby i tak naprawdę dzień zakończył się bez zmian.

Kurs euro wynosi 4,69 PLN

Euro walczyło wczoraj o utrzymanie zakresu średniej. Był to kolejny dzień kiedy para EUR/PLN zmagała się na tym zakresie. Obecnie rynek omawianej pary walutowej stara się z obszaru średniej stworzyć ruch wzrostowy. Kurs euro wynosi 4,69 PLN.

Należy liczyć się z tym, że euro faktycznie postawić może na zdecydowany ruch w górę. Para walutowa EUR/PLN za cel obrać może poziom 4,71 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 13.12.2022

Podsumowanie

Przede wszystkim w najbliższych godzinach warto będzie obserwować zachowanie amerykańskiego dolara. Ten ma szansę wykonać dziś zdecydowany ruch. Pytanie jednak, jak waluta Stanów Zjednoczonych odbierze sygnały z gospodarki.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments