Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia, które są zatrudnione w ramach staży i praktyk. Szef rządu powiedział o tym podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska.

Zerowy PIT

Przy okazji Morawiecki przypomniał, że już w 2019 r. jego rząd wprowadził zerowy PIT od umów o pracę, umów zlecenia dla osób poniżej 26. roku życia. Teraz ma pójść o krok dalej.

– Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej – powiedział. – Chcemy przyciągnąć młodych ludzi, młode talenty do administracji publicznej, praca w administracji może być niezwykle ciekawa – dodał.

Do tego wszystkiego zapowiedział zmianę kryteriów rekrutacji do pracy, tak aby w ocenie uwzględniać również hobby, zainteresowania itp., a nie tylko formalne doświadczenie.

– Wiem, że jeżeli ktoś poświęca czas na pomoc innym, działalność społeczną, na zainteresowania to jest to osoba, która ma innego rodzaju kompetencje – dodał.

By młodym żyło się lepiej

Warto przypomnieć, że zwolnienie z podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia weszło w życie w 2019 r. Miało na celu poprawę ich sytuacji na rynku pracy. Dzięki zmianom ich miesięczne wynagrodzenie jest wyższe.

Zgodnie z przepisami podatkowymi dochód osoby młodej niezależnie od liczby zawartych umów w danym roku podatkowym, jeśli nie przekroczy kwoty 85 528 zł, będzie całkowicie zwolniony z podatku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments