Wywiad z prezesem Digitree Group S.A.

Digitree to notowana na warszawskiej giełdzie spółka działająca w branży e-marketingu i wsparcia sprzedaży. O bieżącej działalności spółki, realizowanych przez nią projektach i rozwoju rynku e-commerce, rozmawialiśmy z prezesem zarządu Digitree Group S.A.

Wyniki finansowe

Prezes Digitree mówił w czasie wywiadu nt. wyników finansowych za III kw. 2021 r., które niedawno spółka przedstawiła inwestorom.

Te wyniki są pochodną strategii, którą ogłosiliśmy na początku tego roku. Kierowaliśmy się w większym stopniu w stronę usług, które realizujemy dla sektora szeroko pojętego e-commerce, zarówno B2B, jak i B2C – stwierdził Rafał Zakrzewski, prezes zarządu Digitree Group S.A.

Nie krył swojego optymizmu w kwestii przyszłości firmy.

– Wszystkie jednostki biznesowe z naszej grupy odnotowały wzrost, a ten skumulowany widać na rezultatach, które osiągnęliśmy. Z jednej strony nasze przychody rosną, a z drugiej strony cieszymy się, że zmieniliśmy kolor naszych wyników jeśli chodzi o “bottomline”, czyli zanotowaliśmy zysk netto już w tym ostatnim kwartale i w całości na przestrzeni tego roku. Stąd, te wyniki napawają nas pewnym optymizmem patrząc w przyszłość ze względu na strategię, którą realizujemy – dodał.

Shopee

Zapytany o Shopee, która niedawno weszła na polski rynek, i o to, czy jest w stanie zagrozić Allegro odparł: – Jeśli dziś zapytalibyśmy kurierów DPD to na pewno powiedzieliby, że Shopee odnosi ogromny sukces na polskim rynku w tym momencie.

Dodał jednak „musimy pamiętać, że ten wstępny sukces okupiony jest bardzo dużymi wydatkami ze strony Shopee. Każdy konsument, który teraz loguje się na Shopee dostaje 15 zł kupon do ceny produktu dostępnego już od 20 zł”.

– Zatem penetracja Shopee rośnie bardzo szybko. Ta ilość zamówień, którą w tej chwili widzimy, jest dość duża. Powoduje to zapewne dosyć istotną presję na Allegro, szczególnie w segmencie zakupów mniej skomplikowanych o mniejszych wartościach łącznych. Ten średni koszyk Shopee jest zasadniczo niższy niż to co jest w stanie zrealizować i realizuje Allegro na codzień – podsumował Rafał Zakrzewski.

Więcej na temat rynku e-commerce, trendów jakie obecnie nim kierują oraz m.in. o Amazon i nowej usłudze Prime, w rozmowie na antenie Comparic24.tv, do której link znajdą Państwo poniżej:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments