Wymiana zamka. Kiedy nie można o niej zapomnieć?

732

Połączenie dobrych drzwi i porządnego zamka to gwarancja najlepszej ochrony przed włamywaczami i innymi niepożądanymi gośćmi. Dobry zamek stanowi ochronę nie tylko naszego mienia, ale przede wszystkim zapewnia spokój i bezpieczeństwo wszystkich domowników. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dbać by tylko powołane osoby miały klucze do naszego mieszkania. Kiedy niezbędna jest wymiana zamka w drzwiach?

Kto wymienia zamek i jaki jest koszt?

Wbrew pozorom łatwo o uszkodzenie zamka i drzwi, dlatego najlepiej jeśli to dobry ślusarz zajmie się wymianą zamka. Posiada on odpowiednie narzędzia i wiedzę, które sprawiają, że nie jest dla niego problemem żadna wymiana zamka w drzwiach cena uzależniona jest od rodzaju zamka i zaczyna się od 100 zł, a im bardziej skomplikowany system zabezpieczeń, tym cena jest wyższa.

Kiedy należy wymienić zamek?

Dbając o bezpieczeństwo i odpowiednie zabezpieczenia, należy wymienić zamek zawsze, gdy istnieje podejrzenie, że ktoś niepowołany ma klucze do naszego lokalu. Poniżej przedstawiamy najczęstsze sytuacje, które wymagają zmiany zabezpieczeń, w których pomoże https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/.

Wynajem lokalu

Każdorazowa zmiana lokatorów powinna wiązać się z wymianą zamków, gdyż nigdy nie ma się pewności, że wszystkie komplety kluczy zostały oddane. Najgorsze co się może zdarzyć to wizyta byłych najemców podczas nieobecności właścicieli, która może skończyć się zniszczeniami lub kradzieżą, a to wiąże się ze znacznymi kosztami. Oczywiście wymiana zamka nie oznacza, że należy traktować każdego lokatora jak potencjalnego złodzieja, ale ostrożność, zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa nie zaszkodzi.

Kupno mieszkania

Zakup nowego mieszkania lub domu, to kolejna sytuacja, w której wymiana zamków jest niezbędna. Tylko dzięki temu zyskuje się pewność, że nikt poza domownikami nie ma dostępu do naszego mieszkania. Zwłaszcza, że zazwyczaj nie mamy pojęcia od kogo tak naprawdę kupujemy dom. Brak wymiany zamków może skończyć się włamaniem lub zajęciem mieszkania przez dzikich lokatorów.

Kradzież kluczy

Utrata plecaka lub torebki zazwyczaj wiąże się również ze stratą kluczy, a ponieważ często noszone są one również z dokumentami, to wymiana zamka jest niezbędna. O fakcie utraty rzeczy, należy również powiadomić na policję. Brak wymiany zamka w drzwiach, może skończyć się kradzieżą rzeczy, dlatego najlepiej zrobić to jak najszybciej, korzystając z pomocy dobrego ślusarza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments