Wiemy, kiedy wrócą wesela

0
500+

– Być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. To ważne informacje dla branży eventowej.

Wesela wrócą w maju?

Polityk był gościem Radia Zet. Zapytany, kiedy będzie można zorganizować wesele, odparł, że możliwe, że już w maju.

– Myślę, że wesela będą wracały też tak stopniowo. Bardziej chodzi mi tutaj o kwestię limitu osób, które będą mogły uczestniczyć w takich przyjęciach. Pewnie gdzieś w okolicach 25 osób, od takiego limitu zaczniemy – odpowiedział Niedzielski. Dodał, że „wesela właśnie w takim limitowanym, ograniczonym zakresie, być może jeszcze nawet w maju będą przywrócone”.

Obostrzenia regionalne

Pytany z kolei o to, czy znoszenie obostrzeń będzie miało wymiar regionalny, odparł, że sprawa jest otwarta.

– Dziś i jutro będą trwały intensywne konsultacje. Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizacji jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że od ponad trzech miesięcy obowiązuje w Polsce całkowity zakaz organizacji wesel, zgromadzeń czy imprez powyżej 5 osób. Oznacza to wielkie straty dla branży ślubnej i eventowej.

COVID w Polsce

Dziś potwierdzono aż 9246 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 601 osób chorych na COVID-10. Najwięcej zachorowań od początku pandemii potwierdzono na Mazowszu, Śląsku i w Wielkopolsce.

Do tej pory w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u aż 2 704 571 osób, z których 62 734 zmarły. Dziś, zgodnie z oficjalnymi danymi, na COVID-19 choruje aż 287 185 osób.

Widzimy więcej oznak tego, że ten trend spadkowy i zejście z trzeciej fali jest już faktem i realizuje się z coraz większą siłą – mówił dziś także rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy wszystkie obostrzenia zostaną zniesione. Możliwe, że dopiero latem br.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments