Wiemy, kiedy poznamy Nowy Ład PiS

0
500+

Od grudnia 2020 r. czekamy na Nowy Ład, czyli program gospodarczy PiS, który ma pomóc nam stanąć na nogi po kryzysie. Szczegóły mamy poznać ponoć już po majówce. Co znajdzie się w programie? Jak na razie nie wiadomo niczego, poza pogłoskami, jakie przebiły się do mediów.

Nowy Ład PiS

Polski Nowy Ład mieliśmy poznać już parę tygodni temu, a mówi się o nim od grudnia zeszłego roku. Jego prezentacja w kwietniu została przełożona. Oficjalnym powodem była sytuacja epidemiczna w kraju. Czy to prawda? Czy może wewnątrz koalicji rządzącej nie było (i może nadal nie ma) zgody co do szczegółów programu? Tego nie wiemy.

Serwis wPolityce.pl informuje jednak, że jest już nowa data prezentacji programu. Mamy go poznać 8 maja. PiS szykuje ponoć też „ofensywę polityczną”, której elementem ma być także kampania promująca Krajowy Plan Obudowy.

Z kolei pod koniec czerwca ma się natomiast odbyć kongres Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiany w podatkach?

W Nowym Ładzie mają znaleźć się ponoć pomysły dot. reformy polskiego systemu podatkowego. Podobno podniesiona ma zostać kwota wolna od podatku. Nie jest jednak jasne, do ilu.

Druga sprawa to domniemane podniesienie podatków dla najlepiej zarabiających. W mediach pojawiały się też pogłoski o tym, że rząd ozusuje od 2021 r. umowy o dzieło i zmieni formę ozusowania przedsiębiorców. Ci ostatni mają zacząć płacić składki wyższe, a dokładniej uzależnione od zysków.

Wszystko powyższe to jednak jak na razie pogłoski i plotki. Szczegóły poznamy – o ile znów wydarzenie nie zostanie przeniesione – początkiem maja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments